Tarih canlanıyor

Antik Side Kentsel Tasarım Projesi’nin ikinci etap çalışmalarına başlandı. Proje bitince Side 3 bin yıllık tarihinden esintiler sunacak

Tarih canlanıyor
Manavgat Belediyesi'nin Side'de yürüttüğü Antik Side Kentsel Tasarım Projesi'nin ikinci etap çalışmalarına başlandı. Koruma Amaçlı İmar Planına uygun yapıların bölgeye kazandırılması amacıyla mülk sahiplerinin katkısıyla yıkım çalışmaları da devam ediyor.

MAYIS 2018'DE BİTECEK
Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından desteklenen, Antik Side Kentsel Tasarım Projesi 2'nci Etap Uygulama İşi kapsamında toplam 15 bin 723 metrekarelik traverten düzenlemesinin yapılacağı belirtildi. Yapımının Mayıs 2018'de tamamlanması hedeflenen çalışmalar kapsamında Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylı olarak bilgilendirme levhaları, sınır bariyeri, korkuluklar, yönlendirme levhaları, aydınlatma direkleri, yangın hidrantları ve oturma banklarının da yapılacağı açıklandı.

TARİHE YAKIŞACAK
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side'deki çalışmalar tamamlandığında tarihe yakışan yenilenen yüzüyle turizme çok önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Sözen, "3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Side'mizde bugüne kadar yapılamayan büyük, zor ve meşakkatli bir çalışmayı ekibimle yürütüyor olmaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN