Sanatçı Nurçin moral kaynağı

Antalya’da ressam ve fotoğraf sanatçısı Nurçin Yamaner Küfüdür, lösemili çocukların resimlerini çekip hediye ederek onlara moral veriyor, gizlice ihtiyaçlarını gideriyor

Sanatçı Nurçin moral kaynağı
Antalya'da ressam ve fotoğraf sanatçısı Nurçin Yamaner Küfüdür, yaşamını kimsesiz, yardıma muhtaç ve lösemili hasta çocuklara adadı. Aynı zamanda doğum fotoğrafçısı da olan Küfüdür, iş dışında günün büyük bir bölümünü hastanede tedavi gören çocuklara adıyor. Onların yüzünün gülmesi için çalışıyor.

TEBESSÜMLERİ YETERLİ
Nurçin Yamaner Küfüdür, hastanede tedavi gören çocukların en büyük ihtiyaçlarının moral olduğunu söyledi. Özellikle lösemili çocukların tedavi ile birlikte moralli olduklarında bu hastalığı kolayca yendiğini gördüğünü de belirten Küfüdür, "Benim için onların bir tebessüm etmeleri yeterli. Bütün uğraş ve yorgunluğumu alıyor. Onların mutlu olmalarının maddi karşılığı yok. Bu manevi bir haz" diye konuştu.

TABLO GELİRİ ÇOCUKLARA
Aynı zamanda ressam olan Nurçin Yemaner Küfüdür yaptığı tabloların satışından elde ettiği gelirlerin tamamını kimsesiz ve tedavi gören lösemili çocuklara harcıyor. Gizlice onların ihtiyaçlarını karşılıyor. Bugüne kadar 100'den fazla çocuğa ulaşan Küfüdür, "Bundan sonrada onlar için resim yapmaya devam edeceğim" dedi.
BİZE ULAŞIN