Sudenaz rahat edecek

Isparta’nın Gelendost ilçesinde gelişim bozukluğu bulunan 7 yaşındaki Sude Naz, artık rahatlıkla okuluna gidebilecek. Okula yapılan engelli rampası sorunu ortadan kaldırdı

Sudenaz rahat edecek
Isparta'nın Gelendost ilçesindeki Şehit Erhan Çakmak İlkokulu 2'nci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Sude Naz Zorlu, her gün soyadı gibi bin bir zorlu engeli aşarak, babası tarafından okula getiriliyor. İlçede esnaflık yapan bedensel engelli İsa Zorlu'nun, küçük kızını yağmur, kar, kış demeden her gün okula getirip götürmesi, görenler tarafından takdirle karşılanıyor. Daha önce okulda engelli rampası olmadığı için merdivenlerden zorlukla indirip çıkarılan baba ve kızına, Gelendost İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından engelli rampası yaptırıldı.

EĞİTİMİ İÇİN ÖNEMLİ ENGELDİ
Rampa sayesinde artık engelli aracıyla çocuğunu okula rahatça getirip, bırakabilen baba Zorlu, "Engelli rampası yapılması bizim için çok önemliydi. Normal çocuklarla, özürlü çocukların yürümeleri aynı olmuyor. Allah razı olsun devletten. Başta İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, okul müdür ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz" dedi. Her gün bıkmadan, usanmadan eğitim için çocuğunu okula getirip, götüren fedakar baba, engelli çocuğu bulunan başka ailelere de 'Onları okula gönderin' tavsiyesinde bulundu.

OKUYUP DOKTOR OLACAK
Ailesiyle birlikte engelleri aşarak okula gelen Sude Naz ise, büyüyünce doktor olmak istediğini söyledi. Küçük kızın zeki, başarılı ve sempatik bir öğrenci olduğunu belirten öğretmeni Deniz Cartıllı, "Tek başına çalışmasına rağmen elinden geleni yapabilen bir öğrenci. Aynı zamanda Sude Naz, sınıfta ve okulda da sevilen bir öğrencimiz. Arkadaşlarıyla iletişimi çok iyi" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN