Sağlığına kavuştu

Hortumda yıkılan evin enkazı altında kalan ve burnu kırılan Melike Edirneli, Antalya Valisi Karaloğlu’nun talimatıyla tedavi oldu. Genç kızın ameliyatını Prof. Özkan yaptı

Sağlığına kavuştu
Antalya'nın batı ilçelerinde 36 konutun ağır zarar gördüğü, 38 kişinin yaralandığı hortumda burnu kırılan Melike Edirneli sağlığına kavuştu. Üniversite öğrencisi Melike'nin burnu, Vali Münir Karaloğlu'nun talimatıyla tedavi edildi.

EV AFETTE YERLE BİR OLDU
Afette en büyük darbeyi alan ailelerden biri olan Edirneli ailesinin Demre'deki evini hortum tamamen yerle bir etti. O sırada evde olan Melike Edirneli (18) ise enkazın altında kaldı. Ailesi tarafından enkazın altından çıkarılan Melike Edirneli'nin yüzü, çöken çatı nedeniyle ağır yaralandı. Burnu kırılan Melike, önce Finike Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

VALİ TALİMAT VERDİ
Felaketin hemen ertesinde bölgenin yolunu tutan Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Melike'yi hastane odasında ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Vali Karaloğlu, Edirneli'nin burnunun ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından ameliyat edilmesi için görevlilere talimat verdi.

ESTETİK AMELİYAT
Bunun ardından Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Edirneli, yaptığı yüz nakilleriyle adını dünyaya duyuran ve özel muayenehanesinde ise sosyetenin estetik ameliyat yaptırmak için adeta sıra beklediği Ömer Özkan tarafından operasyona alındı. Şimdi kırıkların iyileşmesi için bekleniyor. Yaklaşık 5 ay sonra, ihtiyaç olması halinde estetik ameliyatın gündeme gelebileceği öğrenildi.

70 METRE ÖTEYE FIRLADI
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğrencisi güzeller güzeli Melike Edirneli, yaşadığı felaketi hiç hatırlamıyor. Hortumla ilgili son hatırladığının annesinin evin yatak odasından gelen çığlığı olduğunu söyleyen Edirneli, "Ben kardeşimle birlikte oturma odasındaydım. Annemin çığlığını duyunca oraya koştuk. O anda hortum eve vurmuş. Ben enkaz altında kalınca bayılmışım. Daha sonrasıyla ilgili de bir şey hatırlayamıyorum. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. En büyük darbeyi oturma odası görmüş. Kanepeler 70 metre ötedeki bahçeye fırlamış. Annemin sesine koşmasak belki çok daha ağır yaralanabilirdik" dedi.

İLK SORU, 'İZ KALIR MI'
Hastanede aklına gelen ilk konunun 'acaba kalıcı bir iz kalır mı' olduğunu anlatan Edirneli, "Ama Ömer Özkan hoca tarafından müdahale edilince içim rahatladı. Artık iz kalmayacağını biliyorum" ifadelerini kullandı. O anların tanığı ise Melike'nin 15 yaşındaki kardeşi Kezban Edirneli. Ablasıyla birlikte annelerinin yanına koştuklarını anlatan Kezban Edirneli, "Bir anda büyük bir gürültü koptu. Kendimizi yere attık. Kafamı kaldırdığım zaman gökyüzünü görüyordum. Ortalıkta büyük bir sessizlik vardı. Ablamı enkazın altında görünce çok panikledim. Yüzü kan içindeydi. Annem de yara almadan kurtulmuş, yanıma geldi. Birlikte ablamı enkazın altından çıkarttık" dedi.
BİZE ULAŞIN