Engelli belediye personelleri kendi hayatlarını sahneledi

Mersin'in merkez Akdeniz İlçe Belediyesi bünyesinde çalışan engelli personellerden oluşan Belediye Tiyatro Topluluğu, 'İçimizden Biri' adlı oyunu sahneledi.

Engelli belediye personelleri kendi hayatlarını sahneledi

Belediye konferans salonunda sahnelenen oyun yoğun bir ilgi gördü. Yunus Yüce'nin yazıp yönettiği ve aynı zamanda oynadığı oyun büyük beğeni topladı. Engellilere karşı toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan oyun, engelli insanların toplumsal hayatta karşılaştıkları sıkıntıları gözler önüne seriyor. Çaresizlikleri ve engellilere yönelik önyargıları yansıtarak toplumsal farkındalık yaratan oyun, seyircileri hem güldürdü hem de duygulandırdı. Oyunda sahne alan engelli tiyatrocuların annelerinin duygulandığı gözlerden kaçmazken, engelli oyuncular büyük alkış aldı.

Oyunun özel bir durumunun bulunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, "Belediyemizde çalışan engelli personelimizin bir araya gelerek oluşturdukları tiyatro ekibi harika bir oyun sergiledi. Önemli olan zihnimizdeki, düşüncemizdeki engelleri ortadan kaldırmaktır. Eğer bunu başarırsak yeryüzünde bütün engeller ortadan kalkar. Bu onun en güzel göstergesi. Arkadaşlar bu gösteriye çok büyük emek verdiler. Emek veren bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

İlgi çeken oyun Mahalle ve Kültür Evleri'nde de gösterime sunulacak.

BİZE ULAŞIN