Gençlik, spor yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk olarak hayata geçirilen Okullar Ligi’nde dördüncü sezon başladı. Katılım, 6 bin 750 öğrenci ile rekor kırdı

Gençlik, spor yapıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi'nde 2017- 2018 sezon heyecanı başladı. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın Türkiye'de bir ilk olarak hayata geçirdiği Okullar Ligi'nde bu yıl rekor katılım yaşanıyor. İlk yıl bin 300, ikinci yıl 2 bin 700, geçtiğimiz yıl ise 4 bin öğrencinin yer aldığı Okullar Ligi'nde bu sezon 188 okuldan, 476 takım ve 6 bin 750 öğrenci katılıyor.

GELECEĞİN YILDIZLARI
Açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hayatı boyunca spor yapan, sporu çok seven ve Antalyaspor aşığı bir kişi olduğunu belirterek, "Genç yaşlardan başlayıp ileri yaşlara kadar spor yapacağız, sağlıklı vücut ve sağlıklı yaşam için spor yapacağız. Burada Antalyaspor aşkıyla yanan gençleri görüyorum, geleceğin yıldızlarını görüyorum. Dördüncü yılımızda sizlerle birlikte daha da büyüyoruz salonlara zor sığıyoruz" diye konuştu.

ÖRNEK OLSUN
Antalya'yı spor kenti yapmak hedefinde Okullar Ligi'nin her yıl gelişerek devam ettiğini vurgulayan Başkan Türel, "Okullar Ligi size hem okuma hem de spor yapma imkanı veriyor. Ayrıca Antalya'ya ve ülkemize alt yapıdan spor yetiştirme imkanı da sağlıyor. Okullar Ligi'nden Antalyaspor alt yapısına kazandırdığımız ve buradan da milli takım kadrosuna çağırılmış Mustafa İnan arkadaşımız herkese örnek olmalıdır" dedi.

ÇAĞATAY AKMAN COŞTURDU
Törenin ardından çeşitli gösteriler sunuldu. Daha sonra 'Gece gölgenin rahatına bak' adlı parçası ile ünlenen şarkıcı Çağatay Akman öğrencilere muhteşem bir konser verdi. Öğrenciler Çağatay Akman'a eşlik ederken, keyifli ve unutulmaz bir gün geçirdi. Başkan Türel, genç şarkıcıya katkılarından dolayı çiçek takdim etti.
BİZE ULAŞIN