Mersin'de farkındalık ve empati etkinliği

Mersin'de, Engelsiz Yaşam Birimi ve İdealist Gençler Topluluğu engelli bireyleri anlayabilmek adına farkındalık etkinliği düzenledi.

Mersin'de farkındalık ve empati etkinliği

Çiftlikköy Kampüsü Cumhuriyet Alanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte engelli bireylerin yaptıkları resimler ve el sanatları ürünleri sergilendi. Akdeniz Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ile Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı öğrencilerinin dans gösterisi büyük alkış aldı. Ardından sahneye çıkan Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama ve İş Okulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sundu. Özel gereksinimli bireylerin renkli dünyalarını ve onlara ilişkin farkındalığı temsil etmek amacıyla ellerini farklı renklerde boyayan katılımcılar, yaptıkları el baskısıyla etkinliğe renk kattı. Oluşturulan empati parkurunda ise görme yetersizliği olan bireyleri anlayabilmek için öğrenciler, simülasyon gözlükleri ve görme engellilerin kullandığı bastonları kullanarak hedefe ulaşmaya çalıştı.

Amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu ifade eden Engelsiz Yaşam Birim Sorumlusu Ayhan Gökmen, "Toplumun engelli bireylere yaklaşımına duyarlılık sağlamanın yanında fırsat ve destek verildiğinde engellilerin, her şeyi başaracaklarına dikkat çekmek istiyoruz" dedi.


BİZE ULAŞIN