Huzur doğa’da

Adana Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü (PRODOSS) üyeleri, Mersin’in Tarsus ilçesi Boztepe Yaylası'nda doğa yürüyüşü yaptı.

Huzur doğa’da

Cocak vadisi olarak bilinen Cehennem Deresi'nde gerçekleşen 16 kilometrelik yürüyüşe 120 doğa tutkunu katıldı. Güneşli açık bir havada, akan derenin huzur veren dingilliği, kuş sesleri, çam, sedir, meşe ve çınar ağaçlarının bulunduğu orman içi ve patikada yürüyen doğa severler mutlu bir gün geçirmenin keyfini yaşadı.

ÇIKIN GEZİN

Oldukça doğal bir bölgede, doğanın cömertçe sunduğu güzellikler arasında yürümenin doğal bir terapi olduğunu söyleyen Kulüp Başkan yardımcısı etkinlik lideri Murat Arıkan, "Doğa yürüyüşü vücuttaki mutluluk hormonlarının hepsini aktif hale getiriyor. Yeşillikler içinde kim mutlu olmaz ya da kendini huzurlu hissetmez ki. Yapılan araştırmalarda doğa yürüyüşüne gidenler ile gitmeyenler arasında büyük farklılıklar gözlemleniyor. Yürüyüşe çıkanlar işlerine daha çok yüksek moralli ve keyifli giderken, kentten ayrılmayanlar hafta başı sendromu yaşıyor. Çalışma hayatının ve şehrin stresinden kurtulup rahatlamak, stres atmak ve huzur bulmak için herkesi doğaya bekliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN