Üniversiteli öğrencilerden çocuklara spor malzemesi hediyesi

Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği öğrencileri, düzenledikleri partinin gelirini köy okullarında okuyan çocuklar için harcıyor.

Üniversiteli öğrencilerden çocuklara spor malzemesi hediyesi

Düzenledikleri 90'lar Partisi'nden elde ettikleri gelirle köy okullarındaki öğrencilere spor malzemeleri hediye eden öğrenciler, Kazanlı İlkokulu ile Karacailyas Ortaokulu öğrencilerini mutlu etti. İlk olarak düzenledikleri partilerle insanlara güzel vakit geçirme imkanı sunan BESYO öğrencileri, buradan elde ettikleri gelirleri tek bir hesapta topladı. Ardından ihtiyaç sahibi okulları belirleyen öğrenciler, eksik olan spor malzemelerinin listesini aldı.

Etkinliklerin sonucunda gelen tüm gelirle ihtiyaç sahibi köy okullarına spor malzemesi temin eden öğrenciler, aldıkları hediyeleri de okullara gidip çocuklara dağıttı. Verilecek daha fazla gelirle daha çok çocuğun hayatına dokunmayı istediklerini ifade eden Nevin Karacibioğlu, "Biz BESYO öğrencileri olarak ders kapsamında bir yola çıktık. Bir parti düzenledik ve gitmediğimiz yer, çalmadığımız kapı kalmadı. Az çok demeden bize destek olan, maddi manevi yardımlarıyla bizim bu işi başarmamızı sağlayan insanların gücüyle birlikte bu yolu tamamlıyoruz. Bir ders olarak çıktığımız bu yola gönlümüzü katarak, bir çocuğu mutlu etmenin çok da zor olmadığını anladık. Çocukların mutluluğunu gördük ve yolumuza devam edeceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN