Acılı babanın isyanı

1 yıl önce kızları Gizem Çakal’ı trafik kazasında kaybeden aile, kazanın olduğu noktaya karanfil bırakıp güvercin uçurdu. Baba Ömer Çakal, Belediye Başkanı Ercengiz’i suçladı

Acılı babanın isyanı

Burdur'da 7 Aralık 2016 tarihinde Burdur Belediyesi'ne ait kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren Medine Gizem Çakal'ın (19) babası Ömer Çakal, anne Teslime Çakal, amcası Süleyman Çakal ve sınıf arkadaşları, kazanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı ve yaşamını yitirdiği yaşa ithafen 19 beyaz güvercini gökyüzüne bıraktı. Denizli'de oturan Çakal ailesi, kızlarının ölüm yıldönümü dolayısıyla Burdur'a geldi. Baba Ömer Çakal, "Kızım gurbette bir kuştu. Suçu okula gitmekti, burada kimsesi olmamasıydı suçu. Kuşları öldürmeyin. Mahşerde görüşürüz" diyerek gökyüzüne güvercin bıraktı.

BAŞKAN ERCENGİZ'İ SUÇLADI

Baba Çakal, "Olay yerinin olduğu cadde için 2014 yılından Burdur Belediyesi denetim raporunda kaldırımlarının çok küçük olduğu ve yasal prosedürlere uymadığı yazıyor. Ama Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve encümen üyeleri bu raporu hiç dikkate almamış. O günden bu yana halen daha gerekli tedbirleri almamışlar. Bu yüzden Burdur Belediye Başkanı ve encümen üyeleri suçludur. Başkan ve üyeler kaza olduğunda encümen toplantısını yarıda keserek acil bir şekilde buraya gelmişler ve kazada nüfuzlarını kullanmışlar, encümen üyeleri kızımın kanına baka baka kendi suçlarını örtbas etmişlerdir" ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ NEDEN SUSUYORSUNUZ?

Ömer Çakal, "Kendi partileri olan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır' diyor. Gizem'e yapılan haksızlık karşısında neden susuyorsunuz? Adalet yürüyüşleri yapıyorlar. Yetkililer ve sorumluluğu olan kişiler vicdanları varsa istifa etmeleri gerekir. Bunun vebalini kaldıramazlar. Yakışıklı olmakla, karizmatik olmakla siyaset yapılmaz, bilgi, beceri ve vicdanla yapılır" dedi.

BİZE ULAŞIN