Garson Öztaş’ın dramı

Antalya’da yaşanan katliamın detayları yürek burkmaya devam ediyor. Öldürülen garson Şenol Öztaş’ın, yıllardır beklediği miras davasını kazandığı gün bu mutlu haberi alamadan öldürüldüğü ortaya çıktı

Garson Öztaş’ın dramı
Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Zümrüt Restoran'da yaşanan katliamın perde arkası ve detayları yürek burkmaya devam ediyor. Saddam Korkmaz'ın katlettiği Şenol Öztaş'ın (47) 5 yıldır süren miras davasını kazandığı gün öldürüldüğü ortaya çıktı.

TEKİRDAĞ'DA DEFNEDİLDİ
Şenol Öztaş'ın cenazesi amcasının oğlu Vedat Öztaş ile yeğenleri Bülent ve Tarık Öztaş tarafından alınarak havayolu ile Tekirdağ'a götürüldü. Antalya'da sevilen bir esnaf olarak bilinen Öztaş'ın cenazesi Saray ilçesine bağlı Büyükyoncalı Köyü'nde sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

HABERİ VERECEKLERDİ
Vedat Öztaş, katliamın meydana geldiği gün Şenol Öztaş'ı 5 yıldır devam eden miras davasını kazandığının müjdesini vermek için telefonla aradığını, dakikalarca aramasına rağmen telefona kimsenin cevap vermediğini söyledi. Korkunç olayı gazetelerden öğrendiklerini belirten Öztaş, "Öldürüldüğü dakikalarda Şenol'u 'Erzincan ve Gölcük'te 5 yıldır süren miras davasını kazandığımızı, aylık 600 bin lira kira geliri elde etmeyi hak ettiğimizin müjdesini vermek için aradım. Telefon dakikalarca çaldı. Kimse cevap vermedi. Basından öğrenince yıkıldık" dedi. mutluluğu yaşayamadı Yakınları Şenol Öztaş'ın 30 yıldır Antalya'da yaşadığını ve bugüne kadar hiç evlenmediğini de söyledi. Şenol'un iki kez restoran açtığını ancak bazı sıkıntılar nedeniyle kapatmak zorunda kaldığını da belirten Vedat Öztaş, "Hep miras davasını kazanacağı günü hayal etti. Ancak mutluluğunu bile yaşaması nasip olmadı" diyerek üzüntüsünü ifade etti.

POMPALI TÜFEK HAYALİ ADRESTEN
Öte yandan katliamı gerçekleştiren Saddam Korkmaz ile ilgili de polisin araştırması sürüyor. Pompalı tüfeğin 14 Aralık 2017 tarihinde kargo yoluyla Saddam Korkmaz'a geldiği, İstanbul adresli bir işyerinden kapıda ödemeli olarak gönderilen tüfeğin 475 TL ödenmek suretiyle teslim alındığı bildirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile koordine kurularak yaptırılan araştırmada tüfeği gönderen kargo adresinin hayali bir adres olduğu, gönderide yazılı adreste böyle bir işyerinin bulunmadığı ortaya çıktı. Açıklamada ayrıca gönderici olarak kargo şirketinde adı kayıtlı işyeri sahibi B.A. hakkında ise 31 Mayıs 2016 tarihinde 'silah ticareti' yapmak suçundan İstanbul'da işlem yapıldığı, ikametinde 8 adet ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait fişeklerin elde edildiği kaydedildi
BİZE ULAŞIN