Mahrem yapılanma adliyede

FETÖ’nün ‘mahrem askeri yapılanması’ operasyonunda 19 kişi adliyeye sevk edildi. Tutuklanan eski vali Hasan Kürklü de KHK ile ihraç edildi

Mahrem yapılanma adliyede
ANTALYA'DA FETÖ'nün 'mahrem askeri yapılanmasına' yönelik operasyonda gözaltına alınan 62 şüpheliden 19'u adliyeye sevk edildi. Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan ve aralarında 'askeri imam' olduğu iddia edilen S.T'nin de bulunduğu 19 zanlı, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Diğer 43 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor. Şüphelilerin 2013 ile 2017 yılları arasında ankesörlü telefonlar ile market ve büfelerdeki sabit kontörlü telefonlar vasıtasıyla iletişim kurdukları, bu yolla örgütsel toplantılar düzenleyerek örgütsel faaliyetler yürüttükleri ileri sürülüyor.

İHRAÇ KARARLARI
Öte yandan, Resmi Gazete'de yayımlanan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile eski Burdur Valisi Hasan Kürklü ve eski Alanya Tarım İl Müdürü Umut Olgun memuriyetten ihraç edildi. 15 Eylül'de açığa alınan eski vali Kürklü, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan daha önce cezaevine gönderilmişti.
BİZE ULAŞIN