Bedensel engellilerin dansı alkışlandı

Kadınlar Çiçek Açıyor Hareketi’nin Yeni Yıl Festivali kapsamında düzenlenen Tekerlekli Sandalye Dans Şampiyonası, renkli dans gösterilerine sahne oldu

Bedensel engellilerin dansı alkışlandı

Uluslararası Kadınlar Çiçek Açıyor Hareketi'nin Yeni Yıl Festivali kapsamında bu yıl 2'ncisi düzenlenen Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonası, renkli dans gösterileriyle büyük ilgi gördü. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen dans şampiyonasına 10 sporcu katıldı. Şampiyona, bireysel ve çiftler olmak üzere iki kategoride düzenlendi. Engelli ve engelsiz bireylerin birlikte yarıştığı tek spor dalı özelliği taşıyan yarışmada, dansçıların performansları ayakta alkışlandı.

18 AKTİF SPOR DALI VAR
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, federasyon bünyesinde 18 aktif spor dalı olduğunu, bunlardan birinin de tekerlekli sandalye dans branşı olduğunu söyledi. Uztürk, "Bu yıl şampiyonanın ikincisini düzenliyoruz. Bu spor dalını yeni bünyemize kattık. Ancak henüz paralimpik olimpiyatlarda yarışma şansı bulamadık. 2024'e kadar da yarışma şansımız görünmüyor" dedi. Arif Ümit Uztürk, bu dalın gelişmekte olan spor dallarından biri olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN