Yıldızlar yetişiyor

2014 Yılında ‘Kepez’in Yıldızları’ adıyla başlatılan projenin meyveleri toplanmaya başlandı. Proje kapsamında seçilen yüzlerce genç yetenek özel olarak eğitiliyor

Yıldızlar yetişiyor

Türk Sporundaki alt yapı sorununa köklü ve planlı bir çözüm getirmek için kolları sıvayan Kepez Belediyespor, 4 yıl önce uygulamaya geçirdiği 'Kepez'in Yıldızları Spor ve Eğitim Projesi' ile binlerce yeteneği spora kazandırıyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) model programına dâhil ettiği ve AK Parti 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu 'Gençlik' temalı yarışmada özel jüri ödülüne layık görülen projede, Kepez Belediyespor adeta bir sporcu fabrikasına dönüştü. Proje kapsamında her yıl Kepez'deki okullarda taramalar gerçekleştiren Kepez Belediyespor, 100'lerce genç yeteneği Türk Sporuna sunacak.

ZEKİ ÇEVİK AHLAKLI
Taramalar sonrasında eğitim programına alınan çocuklar tekrar kendi içerisinde elemelere tabi tutularak en yetenekli gençler kulüp alt yapısına kazandırılıyor. Beslenme, veli bilgilendirme, kulüp-aile işbirliği, performans danışmanlığı ve değerler eğitimi toplantıları gibi eğitim programına dahil edilen genç yetenekler iyi birey, iyi vatandaş, ahlaklı bireyler olarak yetiştiriliyor. Proje kulübüyüz diyen Kepez Belediyesi Spor Kulübü Futbol Genel Koordinatörü Şakir Filiz, "Kepez'in Yıldızları'nda keşfettiğimiz genç yetenekleri kurduğumuz 4 kulüpte yetiştirerek geleceğin A takımlarına ve milli takıma oyuncular yetiştireceğiz" dedi.

HER ŞEY TÜRK SPORU İÇİN
?
Filiz, "Biz ülkemizde yetenekli gençlerin olduğuna inanıyoruz. Türk İnsanının sporda başarılı olabileceğini göstermek istiyoruz. Bunun için de Kepez'in tüm imkânlarını kullanarak başarılı olacağız" diye konuştu. 2014 Yılında 'Kepez'in Yıldızları' adıyla başlatılan projenin meyveleri toplanmaya başlandı. Proje kapsamında seçilen yüzlerce genç yetenek özel olarak eğitiliyor Burdur'un sportmen ailesi Levent Eriş'ten 'taraftara' çağrı TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta ilk yarıyı 14'üncü sırada tamamlayan Fethiyespor'un teknik direktörü Levent Eriş, taraftara destek çağrısında bulundu. İkinci devrede tribünleri heyecanlandıracak transferler yapmaya çalıştıklarını anlatan Eriş, "Boş tribünlere oynamayı hiç sevmiyorum. Fethiye halkı sağ olsun ilk yarıda bizi genelde yalnız bırakmadı. Bizim bulunmak istediğimiz konum bu değil. Yeni yılda daha farklı atmosferde olmayı istiyoruz. Biz de çok çalışacağız. Ben başkanıma ve yönetim kuruluna güveniyorum. Bu iş bizim becerimizle gerçekleşecek. Bu işi sadece oyuncu grubuna bırakmak olmaz. Taraftar da ikinci devrede bizi daha fazla desteklerse başarı gelir" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN