Özge 5 yaşına girdi

Antalya’da bacağı kesilen ve babasının yaptığı düzenekle yürümeyi öğrenen Özge Yıldırım, 5’inci yaşına 2018’de umutla girdi

Özge 5 yaşına girdi
Antalya'da 13 günlükken sol bacağı kesilen ve babasının evinin tavanına yaptırdığı düzenekle yürümeyi öğrenen Özge Yıldırım, 5'inci yaş gününü ailesiyle kutladı. Erken doğum nedeniyle sol ayağı kesilen ve babasının evinin tavanına monte ettiği makaralı düzenekle yürümeye çalışırken çekilen fotoğrafıyla tanınan Yıldırım için Kepez ilçesindeki evinde doğum günü kutlaması yapıldı.

SALINCAK ALDI
Babası Ali İhsan, annesi İlknur ve ağabeyi Mert Yıldırım ile üzerinde 'İyi ki doğdun Özgem' yazılı pastanın mumlarını üfleyen minik Özge'nin yaşadığı mutluluk dikkati çekti. Babası, küçük kızına soğuk hava nedeniyle parka gidemediği için eve kurulabilen mini salıncak hediye etti. Baba Yıldırım, 2017'nin kendileri için güzel bir yıl olduğunu, 2018'den de kızı için daha umutlu olduğunu söyledi. Yıldırım, her şeyi kızının bir gülümsemesi için yaptığını, ona daha iyi gelecek hazırlamak amacıyla elinden geleni yapacağını kaydetti. Kızının sürekli parka gitmek istediğini anlatan Yıldırım, "Soğuk havalarda protezle ulaşım zor olacağı için parka fazla gidemiyorduk. Kızım da hep mutsuz oluyordu. Bu nedenle biz de parkı eve getirelim istedik. Salıncağı görünce çok mutlu oldu" dedi.

DEVLET ŞEFKATİ
Özge ile ilgili haberlerin yayımlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, baba Ali İhsan Yıldırım'ı telefonla arayıp destek sözü vermişti. Ardından Özge, Kepez Devlet Hastanesinde fizik tedaviye alınmış ve ardından da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in girişimiyle Özge'ye yeni protez takılmıştı.
BİZE ULAŞIN