Evde eşi ama işte idolü oldu

Yüz, çift kol ve rahim nakliyle dünyanın tanıdığı Prof. Dr. Ömer Özkan, eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan’ın idolü oldu. Özkan çifti, işte iyi mesai arkadaşı evde ise iyi bir aile

Evde eşi ama işte idolü oldu
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan, yüz, çift kol ve rahim nakliyle dünyanın tanıdığı ünlü bir cerrah olan eşi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın önce hocası, sonra eşi olduğunu söyledi. Eşi Prof. Dr. Ömer Özkan'ın, ilk tanıştıkları günden bu yana idolü olduğunu belirten Doç.Dr. Özlenen Özkan, "Çünkü hakikaten işinde çok iyi ve akıllı bir cerrah. Vicdanlı bir insan. Çok şey öğrendim ondan ve hala öğreniyorum" dedi.

BİZE İLHAM VERİYOR
Eşi ile birlikte aynı ortamda çalışmanın zaman zaman soruna yol açmasına karşın o sorunlarla baş edebilmeyi öğrendiğini belirten Doç. Dr. Özlenen Özkan, "Elbette arka planda kalmam gerektiği zamanlar oluyor. Ama bundan çok mutsuzluk duymuyorum. Çünkü hakikaten bize ilham veren bir insan. Ona her zaman çok şey danışıyorum. İşyerinde ve evde tabii ki roller farklı ama işyerinde tabii ki öncelikle hocam" diye konuştu. zaman zaman kızıyor Ameliyatta zaman zaman Prof. Dr. Ömer Özkan'ın kendisine bağırabildiğini belirten Doç. Dr. Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu hiçbir şekilde duygusal anlamda yorumlamıyorum. Gerektiği yerde bağıracak. Elimizin altındaki malzememiz insan. Bazen çok hızlı olmamız gerekiyor. Hata affetmiyor. O açıdan gergin zamanlarımız olabilir. Ömer hoca çok zor bir insan değildir. Pratiktir, hızlıdır. Ama zaman zaman tabi ki insanlar gerilebiliyor doğal olarak."

GELECEK PLANLARI
Gelecekle ilgili plan ve hayallerinden söz eden Doç.Dr. Özlenen Özkan, "Şu an ben immünoloji doktorası yapıyorum. Bundan sonraki hedefimiz bu nakilleri daha kaliteli, belki daha az ilaçlı belki de ilaçsız hale getirmek için çalışmalar yapmak. İnşallah bunu Ömer hoca ve ekibimizle beraber yapmayı istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN