Umuda yolculuk

SAL’da son iki haftaya girildi. Play-off’a kalacak 6 takımdan 5’i matematiksel olarak kesinleşti. Düşecek 6 takımdan 3’ü belli, 3 takım umutlarını son iki haftaya taşıdı

Umuda yolculuk
Antalya Süper Amatör Lig'de (SAL) son 2 haftaya girildi. 2017'nin son maçları oynandı ve hiçbir maçtan beraberlik çıkmadı. 25 golün atıldığı haftanın ardından play-off biletini alacak 6 takımdan 5'i kesinleşti. Muratpaşa Belediyesi, rakibine 6 puan fark atarak son bilete çok yakın. Düşme potasında ise heyecan daha büyük. Düşecek 6 takımdan 4'ü kesinleşti. Ormanspor, Antalyagücü ve Gazipaşa'nın düşmesi kesinleşti. Düşecek 3 takım son iki haftada netleşecek.

KUNDU ALTIN BULDU
Ligin alt sıralarından kurtulma mücadelesi veren Kunduspor, deplasmanda Ormanspor'a konuk oldu. Ormanspor sahasında oynanan karşılaşmada her iki ekibin verdiği mücadele üst düzeydeydi. Karşılaşmanın 23. dakikasında Kenan Yıldız, 33. dakikasında ise Yunus Uslu'nun golleriyle soyunma odasına 2-0 önde giden Kunduspor, 42. dakikada Ormanspor'dan Cihan Önal'ın kırmızı kart görmesiyle ikinci yarıya daha rahat çıktı. İkinci yarıya 10 kişi çıkmasına rağmen daha etkili ve daha arzulu futbol oynayan Ormanspor, 68. dakikada Celal Yağma'nın golüyle farkı 1'e indirdi. Oyun üstünlüğünü tekrar eline geçiren Kunduspor, Kenan Yıldız'la tekrar farkı 2'ye çıkardı. Skoru 3-1 e getiren Kundu, ataklarını daha da sıklaştırdığı 83. dakikada Ali Özcan Yazan ile skoru da tayin etti: 1-4. Kunduspor altın değerinde aldığı 3 puanla ligde kalma adına çok önemli bir engeli aştı. Müsabakayı Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici ile Ormanspor idarecileri birlikte izledi.

BATININ DERBİSİ
Zirve mücadelesi veren Kınıkspor, sahasında ligde kalma mücadelesi veren Beymelek'i konuk etti. Kınık ve Beymelek'li sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmanın ilk yarısı 23. dakikada Ersin Yımaz, 42. dakikada İskender Cesur'un golleriyle Kınıkspor'un 2-0 üstünlüğüyle geçildi. İkinci yarının başında İskender Cesur skoru 3-0 yaptı. 81'de Ali Kayhan ile dördüncü golünü bulan Kınıkspor'da son gol 90. dakikada Mustafa Koçak'tan gelirken, Beymelek'in tek golüne imza atan futbolcu Mehmet Kaya oldu: 5-1.

LİDERDEN GOL SAĞANAĞI
Sahasında sıkıntılı haftalar yaşayan Sanayispor'u konuk eden Konyaaltı, aldığı farklı galibiyetle liderlik koltuğunu yeniden kavuştu. Karşılaşmanın ilk yarısını Yalçın Akdoğan ve Deniz Savurdan'ın golleriyle önde tamamlayan Konyaaltı'nda diğer gollere imza atan futbolcular ise Çağhan Özus, Zafer Sever ve Hasan Alankuş oldu: 5-0 Düşme hattında bulunan Sanayispor'un çok önem arz eden bu maçta da puan kaybı yaşaması ligdeki konumunu tehlikye attı.

MURATPAŞA VURGUN YEDİ
Sahasında Konaklı'yı ağırlayan Muratpaşa, aldığı şok yenilgiyle izleyenlerine hayal kırıklığı yaşattı. Maçın 15. dakikasında M. Ali Aydın'ın golüyle soyunma odasına 1-0 üstün giden taraf misafir ekip Konaklı oldu. İkinci yarının başlarında Mahmut Arslan ve Zafer Çelik'in golleriyle fark 3'e çıkarken Muratpaşa'nın tek golüne imza atan isim ise Eren Ergin oldu: 1-3

ASAT RAHAT
Ligin ikinci yarısında aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri çekmeyi başaran Asat Gençlik, Payallar maçını da boş geçmedi: 2-0. Zeytinköy sahasında oynanan maçın 39. dakikasında Mehmet Meke'nin şık golüyle Asatspor soyunma odasına 1-0 önde gitti. İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren Asat, 66. dakikada Ufuk Akgül ile farkı 2'ye çıkardı. Asat aldığı bu galibiyetle Payalların bir basamak üstüne çıktı.

HAFTANIN HAKEMLERİ
Şevket Şimşek, Nazif Alan, Mustafa Demiray (Asat Gençlik-Payallar)
BİZE ULAŞIN