Nankörlüğün bu kadarı

İmam ve cemaatin aralarında para toplayıp yardım ettiği şahıs camideki dizüstü bilgisayarı ve yardım paralarını toplayıp kaçtı

Nankörlüğün bu kadarı

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Çeltikçi Camisi'nde imam Süleyman Şengül ve cami cemaatinin yardım ettiği şahıs laptop ve sadaka kutusundaki paraları çaldı. İmam Şengül hırsızlık olayını sosyal medyada duyurdu. Şengül, "12 Aralık 2017 Pazartesi günü sabah namazı için camiye gittiğimde Çeltikçi Camisi'nde halının içine sarınıp yatmakta olan bir şahsı buldum. Yalvaçlı olduğunu Alanya'da birisinde alacağının olduğunu, alacaklısını bulamadığını, cüzdanını ve kimliğini kaybettiğini, polis karakoluna gidip tutanak tutturduğunu söyledi" dedi.

BİLGİSAYAR VE PARA ÇALDI
Şengül, şahsın kendisiyle beraber abdest alıp müezzinlik yaptığını, sabah namazını da beraber kıldıklarını belirterek, "Ben ve cemaat, bir miktar para toplayıp verdik. 3 gün sonra sabah namazına camiye geldiğimde dizüstü bilgisayarımızın ve hayırseverlerin vermiş olduğu paraların çalındığını gördüm. Güvenlik kameralarını incelediğimizde hırsızlık yapan şahsın aramızda para toplayarak yardım ettiğimiz şahıs olduğunu gördük" diye konuştu. Şüpheli şahsın Sorgun Mahallesi'nde bulunan Rüstem Paşa Camisi'ne girdiği sırada cami imamının gelmesi ve polisi araması üzerine Çeltikçi Camii'nden çaldığı bilgisayarı bırakıp camiden kaçtığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN