6.7 milyonluk soru

Kemer Belediye Meclisi’nde gerginlik yaşandı. AK Partili üye Yunus Nergiz, CHP’li Belediye Başkanı Gül’e “Beraber rüşvet aldığın isimleri söyle” deyince ortalık karıştı

6.7 milyonluk soru
Antalya'nın Kemer ilçesinde belediyenin ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirilirken CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gül ile AK Parti'li Meclis üyesi Yunus Nergiz arasında gerginlik yaşandı.

6.7 MİLYONU NE YAPTIN
Meclis toplantısında Belediye Başkanı Mustafa Gül, turizm sezonunu değerlendirdi. Bu sırada AK Partili Meclis Üyesi Yunus Nergiz, Başkan Gül'e, "Daha önce verilen borçlanma yetkisi sonrası yaklaşık 6.7 milyon lira ile ne yapıldı" diye sordu. Nergiz'in "Beni niye konuşturmuyorsun? AK Parti grubu adına konuşuyorum. Normal soru soruyorum. Beraber rüşvet aldığın adamların isimlerini söyle" ifadelerini kullanması üzerine Gül, AK Parti grubuna yönelik "Susturun bunu" dedi. Yunus Nergiz'in "Senin demokrasin böyle. 6.7 milyon lirayı ne yaptın?" sözleri üzerine Gül, "Sana ne? Sen soramazsın. Senin hiç bir vasfın yok burada. Terbiyesizlik yapma. Ya kes sesini ya da dışarıya çık. Herkes senden rahatsız oluyor. Buraya Meclisi karıştırmaya geliyorsun. Mahkemede görüşürüz" diye cevap verdi. Güvenlik görevlilerinin de salona girdiği gerginlik büyümeden sona erdi.

NERGİZ HESAP SORACAĞIM
AK Parti Meclis Üyesi Yunus Nergiz, benzer bir tartışmayı Ağustos ayında da yaşadıklarını hatırlatarak, "6.7 milyon liralık borçlanma yetkisi istedi. Bize 2 sunum gösterdi. Bunlardan biri Aslanbucak, diğeri Kuzdere'de. Buraya iki proje yapacağını söyledi. Biz de 'Mimari yapı aşamasına getir, projeye onay verelim' diyerek itiraz ettik. Aradan 4 ay geçti. İki gün önce projeleri yapacağını söylediği alana gidip fotoğrafladım. Hiçbir çalışma yapılmamış. Bu fotoğrafları gösterince birden parladı. Bana GATAB ile ilgili hiç alakasız sorular yöneltince, ben de rüşvetten yargılandığını hatırlatıp, "Beraber rüşvet aldığın isimleri söyle. Bana 'Paşa'lığın sökmez' dedim. Her meclis toplantısında hesap soracağım" dedi.

DAHA ÖNCE DE DIŞARI ATTIRMIŞTI
Kemer Belediye Meclisi'nin 2017 yalı Ağustos ayı toplantısında da gergin anlar yaşanmıştı. CHP'li Başkan Mustafa Gül ile AK Parti Meclis Üyesi Yunus Nergiz arasında sert tartışma çıkmıştı. Nergiz'in, Belediye Başkanı Gül'e "Kiriş Mahallesi'nde bulunan Maxx Royal Otel'deki marketi kendisi işletiyor" demesinin ardından tansiyon yükselmiş ve Başkan Gül, "Kanıtlayın hemen başkanlıktan istifa edeyim" ifadesinin ardından tartışmanın büyümesi üzerine Başkan Gül, Yunus Nergiz'i özel güvenlik görevlilerine talimat vererek yaka paça salondan attırmıştı.
BİZE ULAŞIN