Kaderlerine terk edilmediler

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yatağa mahkum hastalar için palyatif bakım merkezi yaptırdı. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, merkezi 10 yıl süreyle işletecek

Kaderlerine terk edilmediler
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türk Eğitim Vakfı'nın bağışıyla eski huzurevini 80 yataklı palyatif bakım merkezine dönüştürdü. Merkez, protokolle İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredildi. vali Karaloğlu, eskiden yoğun bakımların bile yeterince olmadığını, bu tür bakım merkezlerinin ise hiç olmadığını söyledi. Karaloğlu, "Burası ihtiyaç sahipleri için değil bütün aileler için çok önemli bir sağlık merkezi. Burayı Antalya'ya kazandıranlar büyük bir hayır işledi" dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise bu merkezde evde bakımı zor olan ve maddi imkanı iyi olmayan kimselere hizmet verileceğini söyledi. 20 sene boyunca yatalak babasının ihtiyacını karşılamaya çalışan bir evlat olarak bu bakım işinin ne kadar zor olduğunu bildiğini belirten Türel, bu merkezin kimsesizlerin kimsesi olacağını aktardı. Antalya'nın tarihinde ilk kez sağlık alanında bu kadar hizmete şahit olduğunu belirten Türel, "Bu proje 40 yataklı ve bu alanda Türkiye'nin en büyük merkezi. Antalya'da kimse kendini yalnız hissetmeyecek" diye konuştu.

10 YIL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDE
Protokol törenine Vali Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile eşi Ebru Türel, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, Müftü Osman Artan, sağlık çalışanları ve belediye görevlileri katıldı. Merkeze Atatürk Devlet Hastanesi TEV Kamile Cephanecioğlu Palyatif Yatılı Bakım Merkezi adı verildi. İl Sağlık Müdürlüğü, merkezi 10 yıl süreyle işletecek.
BİZE ULAŞIN