Kütüphanede spor

Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi’nde sabah sporu ile kitap okuma alışkanlığı birleştirildi. Etkinlik her salı günü saat 09.00’da başlıyor

Kütüphanede spor
ANTALYA'DA yenilenen ve modern yüzüyle Türkiye'nin en iyi kütüphaneleri arasında yerini alan Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nde sabah sporu hizmeti de başlatıldı. Muratpaşa Belediyesi ile ortaklaşa 'Matını Al Kütüphaneye Gel, Hem Kitap Oku, Hem Spor Yap' projesi hayata geçirildi. 'Sağlıklı yaşam için sabah sporu' aktivitesinde buluşan genç ve yetişkin kitap okurları, önce kütüphaneden istedikleri kitapları seçip yanlarına aldı. Ardından Ülker Pınar Aydın nezaretinde toplu halde kitap okunarak spor yapıldı. Molada kitap okuyup spora devam eden, sonrasında salona geçen kitapseverler, kitap okuma etkinliğini burada sürdürdü.

SALI GÜNLERİ DAVETLİSİNİZ
Kütüphane Müdürü Adile Dönmez, kütüphane görevlisi Ceyda Kocaadam, etkinliğe katılan kitap okurlarına kütüphanede sunulan hizmetleri anlattı. Kitap okurları, kütüphanedeki kültürel- sanatsal faaliyetler, gençlik, çocuk, görme engelli, ödünç kitap, edebiyat, süreli yayın, internet, özel çalışma, sesli çalışma, kafeterya gibi birçok üniteyi de gezdi. Müdür Adile Dönmez, "Antalyalıları salı günleri saat 09.00'da spor yapmaya, kitap okumaya davet ediyoruz" dedi. Dönmez, projenin 6 ay süreceğini de söyledi.
BİZE ULAŞIN