Arsaya pompalı koruma

Antalya’da arsaları dolandırıcılar tarafından sahte evraklarla satılan aile pompalı tüfekle nöbet tutmaya başladı. Taşkın ailesinin tek isteği arsalarını geri almak

Arsaya pompalı koruma
Antalya'da milyonluk arsaları dolandırıcılar tarafından sahte evraklarla satılan ailenin fertleri çareyi pompalı tüfekle nöbette buldu. Antalyalı Mustafa Taşkın, Kepez ilçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde babası Hüseyin Taşkın'a ait 6 dönüm arsanın başında 24 saat tüfekle nöbet tutmaya başladı. Mustafa Taşkın, Almanya'nın Frankfurt kentinde uzun yıllardır yaşayan babası Hüseyin Taşkın'a ait Kepez ilçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi'ndeki 6 dönümlük arsayı sahte evrak düzenleyerek dolandırıcıların satmaya çalıştığını söyledi. Arsayı 1990 yılında Almanya'da çalışan babasının aldığını da belirten Taşkın, "2016 yılı Mayıs ayında tanıdık bir emlakçı beni arayarak babamın üzerine kayıtlı 6 dönümlük arsanın 1.5 milyon liraya H.U. adlı kişi tarafından satılığa çıkartıldığını söyledi. Ben duyduklarıma inanamadım. Çünkü babam Almanya'da yaşıyordu. Tarlanın değeri ise en az 6 milyon lira idi. Hemen bizim tarlayı satmak isteyen H.U. ve alıcı A.İ'yi takibe aldım" dedi.

TAPUDA YAKALADIM
Mustafa Taşkın, H.U. isimli şahsın A.İ'ye 6 dönüm arsalarını 1.5 milyona tapudan satış yaparken 2016 yılı Mayıs ayında yakaladığını anlattı. Durumu polis ve savcılığa bildirdiğini de belirten oğul Taşkın, "Polis duruma el koydu. Evraklar incelendiğinde Almanya'da olan babam Hüseyin Taşkın, yanında yaşayan ve o zaman 8 yıldır Türkiye'ye gelmeyen kardeşim Burhan'a satış yetkisi vermiş. Kardeşim de tarlayı 400 yüz bin lira taksitle bir milyon 200 bin liraya A.U'ya satmış gözüktü. Ancak imzalar sahte çıktı. Kardeşimin resminin yerinde ise başka birinin resminin olduğunu gördük. Bu işlemleri de noterden yapmış gözüküyorlardı. Gözlerime inanamadım. Hemen satış işlemini durdurduk. Kardeşim Burhan Türkiye'ye gelerek kendisinin böyle bir işlem yapmadığını polis ve adli mercilere söyledi" diye konuştu.

SUÇLULAR HALA YAKALANAMADI
Mustafa Taşkın, kardeşinin askerlik sıkıntıları nedeniyle o zaman 8 yıldır Türkiye'ye hiç gelmediğini babasının ise olanlardan haberinin olmadığını vurguladı. Kardeşinin yerine evrak düzenleyen kişinin bir türlü yakalanamadığını da ifade eden Mustafa Taşkın, "Arsamızı kaptırmamak için 24 saat nöbet tutuyorum. Çünkü H.U. o zaman serbest bırakıldı. Kardeşimin yerine işlem yapan kişi ise 1.5 yıl geçmesine rağmen halen bulunamadı. Tarla giderse bütün ailenin 50 yıllık birikimi gider" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN