Kazalar isyan ettirdi

Alanya’da çevreyolunda meydana gelen kazaların ardından bir grup aile ve çocukları eylem yaptı. Eylemciler kazaların önüne geçilmesini istedi

Kazalar isyan ettirdi
ANTALYA'NIN Alanya ilçesinde araç trafiğine açılan Antalya- Alanya çevreyolunda meydana gelen kazalara çevrede yaşayan vatandaşlar tepki gösterdi.

ÜST GEÇİT İSTİYORUZ
9 yaşındaki bir çocuğun kazada yaralanması sonucu yaklaşık 100 kişi ellerinde dövizlerle Hacıbaba Mezarlığı önünde toplandı. Grup burada sloganlar atarak durumu alkışla protesto etti. Grubun trafiğe kapattığı yolu, olay yerine gelen polis ikna ederek trafiğe açtı. Yolun hizmetten ziyade eziyete dönüştüğünü söyleyen Selami Çınar, "Hemen karşımızda mezarlık var ve bizim bu iki adım yere gitmek için en az üç kilometre yol kat etmemiz gerekiyor. Okulumuz da 200 metre ötede yine oraya gitmek için üçbeş kilometrelik yol gidiyoruz. Yolun açılmasından sonra daha bir haftada dört kez kaza yaşandı. Aileler çok tedirgin ve çocuklarını rahat bir şekilde okula gönderemiyor. Buraya ışıklı kavşak veya üst geçit yapılmasını istiyoruz" dedi. Neslihan Yılmaz ise, "Burada yaralanan çocuk benim veya bir başkasının çocuğu olabilirdi. Vaat ve sözler yerine getirilmezse tekrar burada eylem yapacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN