Tarih takvime sığdı

ATAV, altyapısı 11 yılda oluşturulan ve Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde hazırlanan takvimin tanıtımını Herakles Lahdi önünde yaptı

Tarih takvime sığdı
Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından 'Toprağına Beklenenler ve Kavuşanlar' temasıyla hazırlanan 'Memleketim Antalya 2018' takvimi Antalya Arkeoloji Müzesi'nde tanıtıldı. Takviminin tanıtımını ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege yaptı.

ÖNEMLİ GÖREVİMİZ VAR
Takvimi yurt dışından yeni getirilen Herakles Lahdi önünde tanıtan Başkan Ege, 'Memleketim Antalya' takvimini 11 yıldır hazırladıklarını söyledi. Yeliz Gül Ege, ATAV olarak Antalya'nın sahip olduğu ancak bugüne kadar değeri bilinmeyen, saklı kalmış zenginliklerini gün ışığına çıkarmayı görev edindiklerini belirtti. Memleketim Antalya takviminin 11'incisinde kültür ve tarih bilincini güçlendirmek için, 'Toprağına Beklenenler ve Kavuşanlar' temasını seçtiklerini anlatan Ege, "Akdeniz'in en güzel ışık alan topraklarını, geçmiş medeniyetlerimizin eserleriyle bugün de dünyaya aydınlatıyoruz. Bu göz kamaştırıcı aydınlık eserler kimileri tarafından sahip olma dürtüsü ile bu topraklardan koparılmıştır. Eserler ancak ait olduğu topraklarda güzeldir. Takvimimiz Türkçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere 3 dilde hazırladı. 3 semavi dinin bayramlarını ve ay hareketlerini de içeriyor. Takvim yapraklarında fotoğrafı yer alan tarihi eserlerin tamamı Antalya Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor" dedi.
BİZE ULAŞIN