2018, ‘Perge yılı’

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2018 yılı Antalya temasının Pamfilya’nın başkenti ‘Perge Antik Kenti’ olarak belirlendiğini açıkladı. Yeni yıl ‘Perge yılı’ ilan edildi. Hedef 4 milyon turist

2018, ‘Perge yılı’
Turizmde, 2018'le birlikte yeni sayfa açılırken her yıl kentin bir değeri, tema olarak belirlenecek. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2018 yılı temasının Pamfilya'nın başkenti 'Perge Antik Kenti' olarak belirlendiğini ve 2018'i 'Perge yılı' ilan ettiklerini açıkladı. Turizm sektörüyle yaptıkları değerlendirmeler sonucunda, kendilerine 2018 yılı için '14 milyon' hedefi koyduklarını açıklayan Vali Karaloğlu, alternatif turizmin geliştirilmesi amacıyla dalış turizmi, batıklar ve denizaltı turizmi olarak hayata geçirilen çalışmalardan bahsetti. Bu noktada, geçen sene tank ve gemi gibi özel batıkların denize batırıldığını belirten Karaloğlu, kırsal turizme de büyük önem verildiğini kaydetti.

DETAYLAR AÇIKLANACAK
Tarih ve kültür turizmi açısından Antalya'da hiçbir şehre nasip olmayacak kadar antik şehir, antik tiyatro, tarihi mekan ve sit alanı olduğunu söyleyen Vali Karaloğlu, "Biz bunları maalesef değerlendiremiyoruz. Perge, en önemli turizm destinasyonlarımızın 5-10 kilometre yakınında olmasına rağmen turistleri oraya götüremiyoruz. Antalya Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda 2018'i 'Perge yılı' ilan ettik" diye konuştu.

4 MİLYON TURİST HEDEFLENİYOR
Bundan sonra her yıl Antalya'da bir temayla çıkılacağını dile getiren Vali Karaloğlu, "Bu sene 'Perge yılı', önümüzdeki sene yine arkadaşlarla tartışacağız. Belki Aspendos yılı, belki Saklıkent, belki Akseki- Ormana yılı diyeceğiz. Ama mutlaka her sene turizmde artık bir temayla ortaya çıkacağız. Hedefimiz, Perge'ye 4 milyon turist çekmek" dedi.
BİZE ULAŞIN