Müzik gözleri oldu

Eğitim aldığı Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği’nde kabartma nota öğrenen 23 yaşındaki Zeynep Temirci’nin karanlık dünyası müzikle aydınlandı. Temirci görme engellilere ders veriyor

Müzik gözleri oldu
Antalya'da karanlık dünyasını müzikle aydınlatan Zeynep Temirci, herkese örnek oluyor. Eğitim aldığı Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'nde kabartma nota öğrenen 23 yaşındaki Zeynep Temirci'nin hayatı müzikle değişti. Antalya'daki güzel sanatlar lisesine kabul edilen ilk engelli öğrenci olmayı başaran Temirci, ardından eğitim fakültesini de tamamlamayı başararak müzik öğretmeni oldu. Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği'nden kopmayan Temirci, burada kendisi gibi görme engelli olan çocuklara müzik dersleri veriyor.

ZORU BAŞARMIŞTIM
Güzel sanatlar lisesi öğrencilerinin eğitim fakültesine gitme şanslarının daha yüksek olduğunu öğrenince bu okula girmek için mücadele verdiğini kaydeden Temirci, "ATSO Güzel Sanatlar Lisesi'ne girme sürecim sıkıntılı oldu. Engelli öğrenci kabul etmiyorlardı. Bakanlık devreye girince okula kabul edilen ilk engelli öğrenci oldum. 2013'te mezun olup Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı'nı 21. olarak kazandım. Üniversiteden 2017'de mezun oldum. Öğretmen olmak istiyorum. Atanmayı bekliyorum" diye konuştu.

BENİM HAYATIM OLDU
Temirci, sonradan değil de doğuştan görme engelli olduğu için kendisini şanslı hissettiğini söyledi. Temirci, "Şimdi gözlerim açılsa psikolojim bozulur. Çünkü görmenin ne demek olduğunu bilmiyorum. Artık müzik benim gözlerim oldu" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN