30 yıllık tapu sorunu çözülüyor

Kepez Belediyesi, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 700’e yakın vatandaşın tapu tahsisiyle ilgili meclis sürecini tamamladı. Belediye Başkanı Tütüncü, “Sözümüzü tuttuk” dedi

30 yıllık tapu sorunu çözülüyor
ANTALYA'NIN Kepez Belediyesi, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde 700'e yakın vatandaşa tapu tahsisi yapılmasıyla ilgili meclis sürecini tamamladı. Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin tapularının kısa süre sonra verileceğini müjdeledi. 2/B şerhinin ortadan kalkmasıyla Fevzi Çakmak Mahallesi'nde, okul, park ve yol imar parsellerinde kalan yaklaşık 700'e akın gecekondunun 30 yıla yakın devam eden tapu sorununun çözümünün önü açıldı.

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK
Başkan Tütüncü, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde, kamusal hizmet alanında gecekondusu bulunan ve hak sahipliği tespit edilen vatandaşlara tapu tahsisi yapılmasına ilişkin ilk kararın 2017 Eylül ayında alındığını söyledi. 700'e yakın vatandaşa tapu tahsisi yapılmasıyla ilgili meclis sürecinin tamamlandığını belirten Tütüncü, "İmar planlarında revizyonlar yaptık. Vatandaşlarımız için çok daha uygun şartlara ve avantajlara sahip imar planı oluşturduk. Vatandaşlarımız tapularını alacak. Verdiğimiz sözü tuttuk" diye konuştu.

ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Başkan Tütüncü, mahalleleri yüz aklığı ile ziyaret ettiğini belirterek, "2018'de daha büyük hedeflere yürüyeceğiz. Vermiş olduğumuz tapuların hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Çok yakında mahallenin hem binaları hem de görüntüsü çok değişecek. Mahalle sakinleri uzun yıllardır bekledikleri şehircilik alanındaki güzelliğe kavuşmuş olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN