CHP’de olaylı tören

Antalya’da CHP’nin başkanlık devir töreninde kavga çıktı. Kavgaya eski başkan Mustafa Erdem’in, “Bizi mi döveceksiniz. 70 yılda 7 kez iktidar olamamışız” sözleri damga vurdu

CHP’de olaylı tören

Geçen hafta sonunda yapılan CHP Antalya İl Kongresi sonrası dün parti binası önünde başkanlık devir teslim töreni yapıldı. Törende konuşan eski CHP İl Başkanı Mustafa Erdem'in sözleri gerginlik çıkardı. Kongrenin tarafsızlık içerisinde geçmediğini ileri süren Erdem, parti genel başkan yardımcılarının tutumlarını eleştirdi.

SERT ELEŞTİRİLER YAPTI
Erdem, kongre süreciyle ilgili sert eleştirilerde de bulundu. Delege seçim süreçlerine hiçbir müdahalede bulunmadığını belirten Erdem, "Üzülerek belirtmek isterim ki, il kongresi süreci maalesef beklenen, özlenen tarafsızlık içinde gerçekleşmedi. Bireysel gelecek kaygıları ülkenin geleceğinin önüne geçti. Genel başkan yardımcıları bir yandan, 'Antalya'yı ben yönetirim' iddiası içinde olanlar bir yandan, sanki bir telaş içindeydiler. Bir genel başkan yardımcısı düşünün, seçimden bir gün önce gelecek ve geliş sebebini 'Sayın genel başkanın bütün belediye başkan adaylarını listelerine yazma talimatını getirdim' diye açıklayacak. Bu aslında aklımızla alay etmek değil de nedir?" dedi.

MURATPAŞA BAŞARISIZ
Erdem, 16 Nisan referandumunda ise yeni başkanın görev yaptığı Muratpaşa ilçesinin başarısız olduğunu öne sürdü. Antalya'nın tüm şehirler arasında 'Evet' bloğundan 'Hayır' bloğuna dönüşüm açısından birinci il olduğunu söyleyen Erdem, "Ama her ne hikmetse özellikle Muratpaşa'da başarısız, yetersiz kampanyası hat safhadaydı. Bu haksızlıktır, bütün renkleri bir arada çalıştırarak, herkese eşit mesafede durarak, herkesi kucaklayarak bu başarı sağlanmıştır" diye konuştu.

70 YILDA İKTİDAR OLAMADIK
Bunun üzerine partililer arasında arbede yaşandı ve başkanı hedef alan ağır sözler sarf edildi. Erdem, eleştirilerinin ardından ise 16 Nisan referandum sonuçlarını açıklayacağını söyledi. Erdem, ilçe ilçe referandum başarı oranlarında ilk 10 sırada Muratpaşa ilçesinin olmadığını söyleyince, partililerinden sert tepki geldi. 'Ne yalan atıyorsun sen' diye bağıran partililer Erdem'e küfürler yağdırarak saldırmak istedi. Tepkiler üzerine mikrofonu tekrar eline alan Erdem, "Bizi mi döveceksiniz? 70 yılda 7 kez iktidar olamamışız neyi tartışıyoruz" diyerek tepkilere cevap verdi. Eski İl Başkanı Mustafa Erdem'in konuşması sırasında bazı partililerin üzerine yürümesi ve bir partilinin küfretmesi ortamı iyice gerdi. Erdem, "İl başkanım o küfrü yiyecek" diye yapılanlara tepki gösterdi. Yeni il başkanı Ahmet Kumbul ise ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Saldırgan partililerin uzaklaştırılmasının ardından Erdem, yeni yönetime başarılar diledi.

BİZE ULAŞIN