Kapısız kaldılar

Antalya’nın tarihi Balbey Mahallesi’nin başı madde bağımlılarından sonra şimdi de hırsızlarla dertte. Hırsızlar bu kez mahalledeki evlerin demir kapılarını söküp götürdü

Kapısız kaldılar

Antalya'da hırsızlar hırsızlıkta sınır tanımayarak hayırsever Ali Uyaroğlu'nun evinin demir kapısını söküp götürdü. Görenleri şoke eden olay Muratpaşa ilçesinin tarihi Balbey Mahallesi'nde meydana geldi. Hırsızlar gece çalacak bir şey bulamayınca Ali Uyaroğlu'na ait evin 40 kilo ağırlığındaki bahçe kapısını yerinden söküp götürdü. Sabah saatlerinde uyanan 84 yaşındaki hayırsever işadamı Ali Uyaroğlu gözlerine inanmak istemedi. Ancak hırsızlar kapıyı yerinden çıkartarak götürmüştü.

DAHA ÖNCE DE ÇALDILAR
Ali Uyaroğlu hırsızların geçtiğimiz aylarda araç otoparkının 150 kilo ağırlığındaki demir kapısını çaldığını söyledi. Kendisinin yaşlı olması nedeniyle karakola bile bile gidip şikayette bulunmadığını belirten Uyaroğlu, "Ben yaşlı bir insanım. Bu kışta kıyamette karakola gidip şikayet edecek durumum bile yok. Gözü dönmüş bu insanlara polis bile bir şey yapamaz. Bu kapıları söküp götüren insanları Allah'a havale ediyorum" dedi.

TEK TEK SÖKÜLÜYOR
Balbey Mahallesi Muhtarı Abdullah Uyaroğlu da, aynı sokak üzerinde geçtiğimiz aylarda Çağlayan Apartmanı'nın demir kapısının yerinden çıkartılıp çalındığını söyledi. Polisin mahallelerinde 24 saat aralıksız devriye gezdiğini anlatan Uyaroğlu, "Polise rağmen bir yolunu bulup kapılar çalınıyor. Mahallemize MOBESE ve gece bekçisi şart" diye konuştu. Mahallede demir kapılı bir evin kapısının çalınması tepkileri artırdı.

BİZE ULAŞIN