Miniklerin Mesude ablası

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 10 yıldır öğrenci servisinde şoförlük yapan Mesude Kaya, hem miniklerin hem de velilerinin ‘Mesude Abla’sı olarak direksiyon sallıyor

Miniklerin Mesude ablası
Muğla'nın Fethiye ilçesinde 42 yaşındaki Mesude Kaya'yı servis minibüsü ile öğrencileri taşırken görenler, hayretlerini gizleyemiyor. Yaklaşık 10 yıldır servis şoförlüğü yapan Kaya, Gazi İlkokulu ile Atatürk Ortaokulu'ndan 80'e yakın öğrenciyi evlerinden okula taşıyıp yeniden güvenli bir şekilde ailelerine ulaştırıyor.

BİLGİLENDİRİYOR
Öğrencileri sabah alıp öğlen götürdüğünü, ardından öğleci grubu getirdiğini ve günde 8 sefer yaptığını anlatan Kaya, hafta içi her sabah saat 07.00'de yollara çıktığını anlattı. Fethiye Yeni Mahalle'den çıkıp sokak sokak öğrencileri evlerinden alıp okula götürdüğünü belirten Kaya, öğrenciler hakkında velileri devamlı bilgilendirdiğini ifade etti.

ÖNCE GÜVENLİK
Araç kullanmaya küçük yaşta başladığını anlatan Mesude Kaya, bugüne kadar okul servisiyle hiç kaza yapmadığını belirterek, "Trafik kurallarına uyarım. Dikkatimi hiç dağıtmam. Veliler ile devamlı görüşürüm. Öğrencileri vaktinde derslerine ulaştırmak için çaba sarf ederim. Benim için öğrencilerimin güvenliği çok önemlidir" dedi.


Erdoğan CANKUŞ / FETHİYE
BİZE ULAŞIN