Sosyal medyadan canlı kavga

Antalya’da kızların sosyal medyada yaptıkları tartışma, kız kaçırma ve kavgaya dönüştü. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı

Sosyal medyadan canlı kavga
Antalya'da 17 yaşındaki İ.Y.A. aynı mahalleden kendisi ile yaşıt arkadaşı N.Ö'nün, 5 Ocak'ta uygun olmayan görüntüsünü gizlice çekip sosyal medyada yayınladı. Buna sinirlenen N.Ö, İ.Y.A'yı 10 gün sonra bulup eve kilitleyerek arkadaşı D.Ö. (18), annesi A.K, A.D. ve E.Y.K. (17) ile birlikte öldüresiye dövdü. Dövme anını da görüntüleyip sosyal medyada canlı yayın yaptı.

EVE DAVET EDİP KİLİTLEMİŞ
Polisi alarma geçiren olay, Antalya'da uyuşturucunun merkezi olarak bilinen Muratpaşa ilçesi Yeşildere Mahallesi'nde meydana geldi. Aynı mahallede oturan iki kız arkadaştan N.Ö'nün gizli çekilen ve uygun olmayan görüntüsünü arkadaşı İ.Y.A, sosyal medyadan yayınlayıp ortalıktan kayboldu. Buna kızan N.Ö. durumu erkek arkadaşı D.Ö, annesi A.K, ile A.D. ve kız arkadaşı E.Y.K'ye söyledi. N.Ö, İ.Y.A'yı eve davet edip kapıyı üstüne kilitledi.

CANLI YAYIN YAPTILAR
Hırsızlık suçundan sabıkası bulunan anne A.K, eve gelen İ.Y.A'ya "Sen nasıl benim kızımın fotoğrafını Facebook'ta paylaşırsın" diyerek bağırmaya başladı. Ardından anne A.K. ile A.D, N.Ö ve E.Y.K, birlik olup İ.Y.B'yi dövmeye başladı ve dayak anını sosyal medyadan canlı yayınlandı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından polis soruşturma başlattı. Yaşları küçük olan N.Ö. ve E.Y.K. çocuk şube tarafından gözaltına alındı. Anne A.K. ile D.Ö. ve A.D. ise yakalandı. Zanlıların tamamı 'Hürriyeti yoksun kılma ve darp' suçlarından adliyeye sevk edildi. Polis, A.D'nin uyuşturucu, cinsel istismar, hırsızlık ve benzeri suçlardan 25 ayrı suç kaydının olduğunu belirledi.
BİZE ULAŞIN