Bravo size çocuklar

Huzurevine yerleştirilen Ayhan Demirkol’un bakımını, bağışladığı mal varlığıyla yapılan okulun öğrencileri üstlendi. Demirkol, “Artık bin 100 kızım var” dedi

Bravo size çocuklar
Antalya'da tek başına yaşadığı evinden Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nce alınıp huzurevine yerleştirilen 74 yaşındaki Ayhan Demirkol'un bakımını, yaptırdığı meslek lisesinin kız öğrencileri üstlendi. Ayhan Demirkol, eşi Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol'un 14 yıl önce ölümüyle tek başına kaldı. Eğitimsiz kız kalmamasını hayal eden Demirkol, bunun için tüm mal varlığını bir 'kız lisesi yapılsın' diye Antalya Valiliği'ne bağışladı. Demirkol çifti adına, Kepez ilçesi Habipler Mahallesi'nde 24 derslikli Prof. Dr. Tuğgeneral Cevdet Demirkol- Ayhan Demirkol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapıldı.

BAKIMINI YAPACAKLAR
Demirkol, huzurevine yerleştirilmeden önce Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekiplerinin eşliğinde yaptırdığı okula götürüldü. Okulun girişinde öğrencilerin karşıladığı Demirkol, duygu dolu anlar yaşadı. Okul müdürü Kıymet Demir'in "Bakımınızı staj için huzurevine gelecek kızlarımız yapacak. Yani kızlarınız hep yanınızda olacak" sözleri Demirkol'u mutlu etti.

ŞİMDİ BENİM BİN 100 KIZIM VAR
Ayhan Demirkol, "Hiç çocuğum olmadı ama şimdi bin 100 kızım var. Ben bütün mal varlığımı özellikle kız lisesi yapılması, kızların eğitim görmesi için bu okulu bağışlamıştım. Şimdi kızlarım beni hiç yalnız bırakmayacak. Onlarla gurur duyuyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN