Yardım melekleri

Antalya’da 2 yıl önce 7 anne tarafından kurulan ‘Antalya Anneleri’ isimli grup 50 bin kişilik dev bir orduya dönüştü. Anneler yardımları ev ev dolaşıp ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor

Yardım melekleri
Antalya'da Pelin Delioğlu'nun 2 yıl önce zor durumdaki insanlara yardım amaçlı 7 arkadaşı ile kurduğu 'Antalya Anneleri' isimli gönüllü grubu 50 bin kişilik dev bir yardım ordusuna dönüştü. Çevresinde 'İyilik annesi olarak' bilinen Delioğlu, sosyal paylaşım sitesinde kurduğu 'Antalya Anneleri' grubu ile eşinden şiddet görmüş ve sokakta kalmış anneler ile maddi durumu iyi olmayan çocukların yardımına koşuyor.

100 KADINA ULAŞTILAR
Delioğlu'nun grubun kurucu üyeleri Birgül Söğüt, Sevim Altunay, Yasemin Aka, İnci Yazıcı, Seda Kayabaşı, Ayten Evren ile birlikte iki yılda eşinden şiddet görüp sokağa atılan 100'den fazla anne ve çocuğuna sahip çıktıkları belirlendi. Grup bu anne ve çocuklarına barınacakları bir yeri ile gıda desteği sağlamakla adını duyurdu.

AYAKLAR ÜŞÜMESİN
Pelin Delioğlu ve arkadaşları, kış mevsiminin gelmesi ile birlikte 'Minik Ayaklar Üşümesin' isimli bir de kampanya başlattı. İlk başta 30 çocukla başlayan kampanya 6 okuldan 350 çocuğa ayakkabı ve bot dağıtımı yapılarak devam etti. Okul idaresi ve aile birlikleri ile görüşen Delioğlu, kampanya kapsamında binlerce çocuğa bot ve ayakkabı yardımı yapılacağının müjdesini verdi.

EVLERİ DÖŞÜYORLAR
'Antalya Anneleri' grubu zor durumdaki ailelerin kaldığı 10'dan fazla evin tepeden tırnağa döşenmesine aracılık etti. Sadece ayni yardımlara aracılık eden iyilik meleği Pelin Delioğlu ve arkadaşlarının en büyük özelliği ise para bağışı almamaları. Grup, ihtiyaç sahipleri ile para yardımında bulunmak isteyenleri buluşturup yardım yapılmasını sağlıyor. Pelin Delioğlu gönüllü arkadaşları Sevim Altunnay ve Birgül Sögüt ile birlikte ihtiyaç sahibi kadınların evlerine kadar giderek yardımları kendileri ulaştırıyor. Eşi tarafından sokağa atılmış kadınlara moral desteğinde de bulunan Delioğlu ve arkadaşları, "24 saat yanınızdayız. İstediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz" diyerek onlara güven veriyor. 50 bin kişiye ulaşan gönüllüler, kirasını ödeyemeyenler için hayırseverlere ulaşıp sorunu çözüyor. Delioğlu ve arkadaşları, son dönemde yeni evlenen iki çiftin evini döşediklerini de belirtiyor.
BİZE ULAŞIN