Dualar kahramanlara

Türk ordusunun Afrin’e başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’ için Batı Akdeniz tek yürek oldu. Antalya, Isparta, Burdur ve Seydikemer’de dualar edildi, Türk bayrakları asıldı

Dualar kahramanlara
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Batı Akdeniz tek yürek oldu. Camilerde dualar okundu, kentler bayraklarla donatıldı. Bazı vatandaşlar bölgede savaşmaya gitmek için askerlik şubesine başvurdu.

FETİH SURESİ
Burdur'un Bucak ilçesinde ise Afrin Harekatı'nda görev yapan Mehmetçikler için Kuran okundu ve lokma dağıtıldı. Bucak'ta özel bir hastanede düzenlenen programa AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran okunmasının ardından İlçe Müftüsü İshak Göksel tarafından dua edildi. Muğla'nın Seydikemer ilçesinde müftülük tarafından Afrin'e yapılan operasyon nedeniyle kahraman Türk ordusu ve tüm şehitler için Müftü Zekeriya Bülbül'ün katılımıyla Fetih Suresi okunup dualar edildi. Vatandaşlar duanın ardından 'En büyük asker bizim asker' diyerek tempo tuttu.

ATKI VE BERE ÖRECEKLER
Antalya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, 'Zeytin Dalı Operasyonu'na katılan Türk askerine manevi destek için kollarını sıvadı. Antalya genelinde başlatılan kampanya ile şehit anneleri başta olmak üzere şehit ve gazi yakınları, patik, bere ve kaşkol gibi el emeği örgülerini ve ev yemeklerini kahraman Mehmetçik'e gönderecek. Dernek Başkanı Cengiz Nizam, "Buradaki amaç, Mehmetçiğimize yalnız olmadıklarını, bir milletin kalplerinin onlarla birlikte attığını hissettirmek" dedi.

BENİ DE ALIN
Burdur'da din görevlisi Rıfat Ayar (40), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin Harekatı'nda görev almak için Askerlik Şubesi'ne dilekçe verdi. Burdur İl Müftülüğü'nde din görevlisi Rıfat Ayar, "1998- 99 yıllarında Şırnak'ta askerliğimi tim çavuşu olarak yaptım. Onlarca operasyona katıldım. Kuzey Irak Zaho ve Avaşin operasyonlarında görev aldım. Her türlü silahı kullanabilirim. Şu an 40 yaşındayım ama söz konusu vatan, bayrak olunca 20 yaşındaki heyecanım duruyor" diye konuştu.

YENİ HARİTA ÇİZDİRMEYECEĞİZ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Afrin'deki askerlerimizle ruhen birlikte olduklarını ifade ederek, "80 milyon vatandaş, sınırımızdaki terör koridorunu engellemek için kararlıyız ve yeni bir harita çizmelerine müsaade etmeyeceğiz" dedi. Türel, Ortadoğu'da harita çizenlerin karşısında 102 yıl önceki Türkiye olmadığını vurgulayarak, "Kimsenin bir karış toprağında gözümüz yoktur fakat ABD başta olmak üzere herkes de haddini bilmeli. Geçmişte FETÖ gibi çetelerle Türkiye'yi içeriden kontrol ediyorlardı. Artık çok şükür bu millet iradesine kavuşmuştur. İstiklal ve istikbalinden taviz vermeyecektir" dedi.

İŞ DÜNYASI TEK YÜREK OLDU
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de büyük bir mücadele verdiğini belirterek "Cephede vatan savunması yapan bütün asker ve subaylarımızı ve ailelerini minnetle selamlıyoruz. Silahlı kuvvetlerimizin kiralık teröristlere karşı mücadelesini bütün kalbimizle destekliyoruz. Allah evlatlarımızın yardımcısı olsun" dedi. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen ise, "Türk milleti her zaman olduğu gibi söz konusu vatan olduğunda yek yürek olmuştur. Bizler de kalbimizle, dualarımızla askerlerimizin yanındayız" ifadelerini kullandı.

ISPARTA ESNAFI AYAKTA
Isparta esnafı iş yerlerine astığı bayraklarla Afrin'deki operasyona manevi desteğini gösterdi. Isparta Belediyesi'nin desteğiyle önceki gün başlatılan bayrak kampanyası dün çığ gibi büyüdü. Belediye ekipleri de cadde ve sokakları Türk bayraklarıyla süslerken kent kırmızı beyaz renklere büründü. Isparta esnafı, "Orada değiliz ama dualarımız kahraman askerimizle" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN