Oyuncaklara bayıldık

Kepez Belediyesi’nin Dokuma alanında açtığı oyuncak müzesini 3 ayda 215 bin kişi ziyaret etti. Müze, çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekiyor

Oyuncaklara bayıldık
Antalya'da, Kepez Belediyesi tarafından 3 ay önce açılan Anadolu Oyuncak Müzesi'nde, ziyaretçi sayısıyla rekor kırıldı. Bugüne kadar 215 bin kişinin ziyaret ettiği müze, her yaştan ve kültürden ziyaretçiye hitap eden koleksiyonlarla ilgi çekiyor. Müzede, Anadolu'dan ve dünyanın pek çok ülkesinden 11 bin oyuncak yer alıyor.

ANADOLU KÜLTÜRÜ
Kepez Belediyesi tarafından 3 ay önce hayata geçirilen ve 4 bin metrekarelik alanda yer alan Anadolu Oyuncak Müzesi'nin 750 metrekarelik kapalı alanındaki 15 bölümde, yaklaşık 11 bin oyuncak sergileniyor. Müzede ayrıca 150 metrekarelik çocuk atölyeleri, bahçe ve kafe bölümleri bulunuyor. Anadolu'nun farklı kültürlerine ait oyuncaklarla dünyanın farklı ülkelerinden oyuncakların sergilendiği müzeyi açıldığı günden bu yana 215 bin kişi ziyaret etti. 15 salonda, 15 temada oyuncakların sergilendiği müzeye çocukların yanı sıra her yaştan ziyaretçi ilgi gösteriyor.

NOSTALJİ YOLCULUĞU
Anadolu Oyuncak Müzesi Küratörü Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Müzecilik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik, müzenin çocuklar için armağan olduğunu belirterek, "İzliyoruz ki çocuklarıyla birlikte gelen anne ve babalar da çok mutlu. Bizim burada dokunmak istediğimiz insan, yaratmak istediğimiz de insanın mutluluğudur" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN