CHP’de ‘Gül’ krizi başladı

Antalya’da CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü, partisinin il başkanına şikayet etti

CHP’de ‘Gül’ krizi başladı
CHP Antalya İl Başkanlığı'na seçilen Ahmet Kumbul, partisinin Kemer ilçe teşkilatını ziyaretinde şok bir şikayetle karşılaştı. CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Belediye Başkanı Mustafa Gül'ü parti binasına gelmediği için il başkanına şikayet etti.

PARALEL BAŞKAN
İlçe Başkanı Ünal, ilçe başkanlığına 53 gün önce seçildiğini ancak bir türlü belediye başkanına kendini kabul ettiremediğini iddia etti. Ünal, "Kemer Belediyesi CHP'li oldu diye söylendi ama ben buraya geleli 53 gün oldu. Belediye başkanım ne bir telefon etti, ne bu kapıdan girdi. Kongrede de 'Benim dediğim olursa olur, diğerini kabul etmiyorum' demişti. Kabul etmediler. Acaba ne zaman kabul edecek? Biz sandıktan 4 oy farkla çıktık. Demokrasiye inandık. Kemer'de paralel başkanlar mı var? Eğer paralel bir başkan varsa burada belediye başkanı ile birlikte gezen, bizim eski ilçe başkanımız. Bilmiyorum gazetelerde çıkıyorlar, yan yana omuz omuza benim anlayamadığım bir şey var sayın başkanım" diyerek duruma müdahil olunmasını istedi.

TANIMAK ZORUNDA
CHP İl Başkanı Kumbul ise, Ünal'ın sorusunu "Başkanım bunları sizinle özel olarak görüşürüz. Sadece şunu söyleyeyim bizim örgütümüzün seçilmiş başkanı sizsiniz. Burada herkes birbirini tanımak zorunda. Biz bu durumlara müdahale ederiz" diye cevap verdi.
BİZE ULAŞIN