‘Zeytin Dalı’na sınırsız destek

Zeytin Dalı Operasyonu’na yerleşik yabancılardan da destek geldi. Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, terörle mücadeleye sınırsız destek vereceklerini söyledi

‘Zeytin Dalı’na sınırsız destek

TÜRKİYE'NİN terörün kökünü kazımak için Afrin'e gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu, Antalyalıların yanı sıra Antalya'da yaşayan yabancı kökenli vatandaşlardan da destek aldı. Terörün millet ve kimlik sorgulamadan herkesi hedef alan kör bir silah olduğuna dikkat çeken Antalya'nın yabancı komşuları, "Mehmetçik tüm Türkiye'nin güvenliği için orada" dedi.

TERÖRLE MÜCADELE
Antalya'da yaşayan yabancı nüfusun büyük bölümünü oluşturan Rus kökenli Antalyalıları temsil eden Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, dernek olarak operasyona destek verdiklerini anlattı. Türkiye'nin güvenliği ve huzuru için bu harekatı yaptığını bildiklerini vurgulayan Balcı, "Terörizm Türkiye'nin ve dünyanın en büyük sorunu. Terörizme karşı yapılan mücadeleleri her platformda destekliyoruz" ifadelerini kullandı. Rusya'nın da bu harekatı desteklediğini hatırlatan İrina Balcı, "Rusya'nın bu harekatı destekliyor olması, Türkiye'de yaşayan biz Rus kökenli vatandaşları mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

Gençlerden Fetih Suresi
Korkuteli Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencileri, manevi desteğini göstermek için Fetih Suresi okuyarak dua etti. Okul Müdürü Ferit Sarı, "Bizler dualarımızla devletimizin ve milletimizin her daim yanındayız. Allah'ın izniyle halkımızın, çocuklarımızın dualarıyla şanlı ordumuz sağ salim vatana dönecektir" dedi.

Vatan için sevdalılar
Alanya Sevdalıları Derneği (ALSEV) yönetim kurulu, Afrin için gönüllü oldu. Dernek Başkanı İsmail Keleş "Alanya Sevdalıları Derneği olarak Afrin'de gerçekleşen operasyonda bizlere görev verilmesi halinde gönüllü vazifeye hazır olduğumuzu tüm kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Vatanımızın bölünmezliği kırmızı çizgimizdir. Kim bu kırmızı çizgimizi tehdit ederse tek vücut olmuş milletimizi karşısında bulacaktır" dedi.

MHP ve muhtardan iki örnek davranış
Isparta'nın Eğirdir ilçesi Sorkuncak Köyü Muhtarı İbrahim Eroğlu, maaşını Mehmetçik Vakfına bağışladı. Eroğlu, "Maddi bir değer olarak değil, gönül desteği olarak yatırdım. Dualarımız kahraman Mehmetçiklerimizle" dedi. toplu başvuru Antalya'nın Korkuteli ilçesinde MHP ilçe yöneticileri ve Ülkü Ocakları üyeleri de Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere askerlik şubesine dilekçe verdi. MHP İlçe Başkanı Medine Yapılmışev "Vatan için hazır olduğumuzu dost düşman herkesin bilsin" diye konuştu.

Talat ÖZTUZSUZ - Mehmet AL - Adem DURMAZ / ANTALYA

BİZE ULAŞIN