Antalya’nın derdi trafik

Antalya’da ölümle sonuçlanan trafik kazaları ortalama her gün bir can alıyor. Emniyet Müdürü Uzunkaya, yapılan sıkı denetimlere rağmen Türkiye’de her gün kaza sonucu ölen 30 kişiden birinin Antalya’da olduğunu açıkladı

Antalya’nın derdi trafik
Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, kentin en büyük sorunun trafik kazaları olduğunu açıkladı. Uzunkaya, polisin sorumluluk alanında yaşanan ölümlü trafik kazalarına dikkat çekti. 2016 yılında 136 ölümlü trafik kazasında 148 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Uzunkaya, "2017 yılında ise 155 ölümlü trafik kazasında 159 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Bu rakama hastanelerde ölenleri de eklediğimiz zaman ürkütücü boyutlar orta çıkıyor. Bunun önüne geçmek için elimden gelen özveriyi gösteriyorum, kendime dert ediniyorum" dedi.

İLÇE NÜFUSU KADAR
Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, 2016 yılında Antalya polis sorumluluk alanında 6 bin 779 yaralamalı kaza meydana geldiğini bu kazalarda 8 bin 692 kişinin yaralandığını belirtti. 2017 yılında ise 6 bin 555 yaralamalı trafik kazasında 8 bin 237 kişinin yaralandığını ifade eden Uzunkaya, "Bir önceki yıla göre yaralı sayısında yüzde 5.2 azalma meydana geldi. Ancak ölü sayısındaki artış bizi korkutuyor. Neredeyse bir ilçe nüfusu büyüklüğünde insanımız trafik kazalarından dolayı yaralanıyor, bir kısmı sakat kalıyor" diye konuştu.

30 KİŞİDEN BİRİ
Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Türkiye genelinde trafik kazalarında günde ortalama 30 kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, ölen her 30 kişiden birisinin Antalya'da olduğunu vurguladı. Uzunkaya, "Kazaların önüne geçmek için hepimizin sorumluluğu ve görevi var. Antalya'da yaşanan kazalar Türkiye ortalamasının kat kat üstünde" diyerek toplumsal eğitime dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN