Hint düğünü zamanı

Hint düğünleri sezonu Şubat ayında yaklaşık 400 kişinin katılacağı bir düğünle başlıyor. Antalya’da yapılacak olan Hint düğününde Britney Spears’ın sahne alacağı iddia edildi

Hint düğünü zamanı
Hint düğünü sezonu Şubat ayıyla birlikte başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2017 Nisan ayında Hindistan ziyaretinin rüzgarını arkasına alan düğün ve etkinlik organizatörleri 2018 yılından umutlu. İlk büyük bütçeli Hint düğününe 2012 yılında ev sahipliği yapan ve bu süre içerisinde 12 büyük düğünün gerçekleştiği Antalya'da, 2018 yılı için 7 düğün organizasyonu için el sıkışıldığı ve görüşmelerin sürdüğü, 3 organizasyon ile birlikte düğün sayısının 10'u bulması beklendiği bildirildi.

ZİRVE MEYVE VERDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hindistan'da yaptığı, 'Düğün için Türkiye'ye gelin' çağrısı, 10 milyar dolarlık Hint düğün pazarından pay almak isteyen Türk firmaları harekete geçirmiş ve 28 Mayıs 2017'de Antalya'da düzenlenen zirveye 250'yi aşkın seyahat acentesi katılmıştı. Bu zirvenin ilk meyvelerini bu yıl vereceğinin sinyalleri gelmeye başladı. 2018'in ilk büyük düğününün 4-7 Şubat'ta Antalya Rixos Belek Premium'da gerçekleşeceği açıklandı. Yaklaşık 400 kişinin katılacağı düğünde dünya evine girecek damadın, Hindistan'ın önemli madencilik şirketlerinden birinin veliahdı olduğu ifade edilirken düğünün maliyetinin 1 milyon doları bulmasının beklendiği kaydedildi.

40 YILDIZ 80 AŞÇI
Antalya'da sezonun en büyük düğününün ise Nisan ayında gerçekleşeceği ifade ediliyor. Bin 200 kişilik olacağı açıklanan düğün, Antalya'nın şimdiye kadar gördüğü en büyük Hint düğünü organizasyonu olacağı vurgulandı. Düğün için Hindistan'dan gelecek davetliler için 7 uçak kiralanacağı ve 4 gün 3 gece sürecek düğünde servis edilecek yemekleri yapmak için de Hindistan'dan 80 aşçının getirileceği belirtildi. Ayrıca mutfak malzemelerinin de Hindistan'dan getirileceği öğrenildi. Davetlilere geleneksel Hint kınası yapacak 20 kınacının da düğün için getirileceği bildirilirken ünlü 40 sanatçının sahne alacağı kaydedildi. Hindistan Düğün Zirvesi'ni düzenleyen İnventum Global'in ortaklarından Asil Akar, Hindistan sosyetesinin yurtdışında her yıl yaklaşık 3 bin düğün organizasyonu gerçekleştiğini söyledi. Akar, "Hindistan sosyetesi artık Tayland'a alternatif arıyor. Antalya lüks otelleriyle onlar için keşfedilmedik bir cennet" dedi. Bunun için öncelikle Hindistan ile vize sorununun çözülmesi gerektiğinin altını çizen Akar, "Bin kişilik bir organizasyon için her davetliye ayrı vize çıkartılması süreci uzatıyor. İngiltere gibi vize alması zor ülkeler bile Hindistan'a özel yaklaşımlarda bulunuyor" diye konuştu. Hindistan'ın 5.5 saatlik uçuş süreli bir destinasyon olduğunu hatırlatan Asil Akar, THY'nin İstanbul'dan Hindistan'a uçuşları olduğunu ancak Antalya'ya olmadığını vurgulayıp bu pazarda büyümek için hem uçuş noktalarının hem de sıklığının artırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Düğünde sahne alması beklenen ve ismi sır gibi saklanan yıldızlardan birinin Britney Spears olduğu iddia edildi. Bu düğünün maliyetinin ise sanatçı anlaşması hariç 4 milyon doları bulacağı konuşuluyor.
BİZE ULAŞIN