Çiftçiye traktör kazığı

Burdur Ziraat Odası’nın çiftçilerin kullanımı için aldığı traktörün fiyatı ortalığı karıştırdı. 115 bin liraya alınan traktörün aslında 98 bin lira olduğu belirlendi

Çiftçiye traktör kazığı

BURDUR Ziraat Odası'nın üyelerinin kullanımı için aldığı traktör ortalığı karıştırdı. Oda yönetiminin "Ucuza aldık" dediği traktör fiyatının bayi satış fiyatından daha yüksek bir rakama alındığı ileri sürüldü.

KOMİSYON ARAŞTIRMIŞ
Düzenlenen basın toplantısı ile tanıtımı yapılan traktör için Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, alım sırasında fiyatta büyük indirim yapıldığını söylemiş ve kurdukları 5 kişilik bir komisyon tarafından fiyat araştırması yapıldığını açıklamıştı. Başkan Demir'in 115 bin lira fatura bedelli traktörü ucuza aldıklarını söylemesine rağmen bayi satış fiyatının 98 bin 838 lira olduğu ortaya çıktı.

16 BİN LİRA FARK VAR
Burdur Ziraat Odası'nın üye çiftçilerin kullanımı için traktör satın alırken piyasadan teklif toplayıp toplamadığı ise bilinmiyor. KDV dahil 98 bin 838 lira olan traktörün 115 bin liraya satın alınarak çiftçilerin 16 bin 162 lira zarara uğratılması dikkat çekiyor. Traktörün satış fiyatlarında resmi kurum ve odalar için özel iskontosunun bulunduğu belirtiliyor.

ÇİFTİ İÇİN KULLANILACAK
Ziraat Odası'nın satın aldığı traktör ile yıllık bin 600 dekar alanda taş toplama yapılacağı ifade ediliyor. Ayrıca traktörün tanıtım toplantısında Oda Başkanı Demir, "Bu bizim için çok önemli. Burdur'da Allah'ın izniyle taşlı tarla koymayacağız. Çiftçilerimize kolaylık ve tohumda zayiatın önlenmesi için ekonomik katkı sağlayacağız. Tüm çiftçilerimize bereketli bir sezon diliyorum" demişti.

BİZE ULAŞIN