Davraz'da kar Antalya'da bahar

Batı Akdeniz’in iki ayrı bölgesinde iki mevsim yaşanıyor. Alanya’da tatilciler deniz keyfi yaparken kaymayı sevenler Davraz’ı tercih etti

Davraz'da kar Antalya'da bahar

Batı Akdeniz bölgesinde hem kış hem de yaz mevsiminin güzelliği aynı anda yaşanıyor. Antalya'nın Alanya ilçesinde hava ve deniz suyu sıcaklığının 18 derece civarında olması yerli ve yabancı tatilcileri sahile çekti. Keykubat, Kleopatra ve Damlataş plajlarına giden turistlerden bazıları güneşlenirken, bazıları da denize girdi. Kumlara ve şezlonga uzanan turistler kitap okuyup, güneşlendi. Alanya'da pazar gününe kadar güneşli havanın etkili olması bekleniyor.

BAHAR GİBİ ÇİÇEKLER AÇTI
Antalya merkezde ise hava sıcaklığının 20 dereceyi bulmasıyla doğa canlandı. Kentin akciğeri olarak kabul edilen 2 bin 600 dönümlük Zeytinpark, papatya, anemon, ekşi yonca çiçeği, mor yıldız, sarı papatya ve çeşitli türlerdeki kır çiçekleriyle süslendi. Papatyalar ve kır çiçekleriyle rengarenk olan Zeytinpark'ta, doğa yürüyüşü ve bisiklet parkurları da bulunuyor. Zeytinpark, bozulmamış doğal ortamıyla onlarca çeşit ağaç, bitki ve yabani hayvan türüne de ev sahipliği yapıyor.

DAVRAZ TIKA BASA DOLDU
Kış mevsiminin nimetlerinden yararlanmak isteyenlerin adresi haline gelen Davraz Kayak Merkezi'ndeki 2 otelin doluluk oranı ise, sömestir tatili dolayısıyla yüzde 90'ı aştı. Çığ ve kaybolma tehlikesi olmayan, hem Alp hem de kuzey disiplini kayak yapılabilen nadir merkezlerden biri olarak gösterilen Davraz Kayak Merkezi'nde 122 oda 280 yatak kapasiteli ve 17 oda 55 yatak kapasiteli 2 otelin doluluk oranı ise yüzde 90'ı aştı. Sömestir tatili dolayısıyla Davraz Kayak Merkezi'nde yoğunluk yaşanırken, saatte bin kişi taşıma kapasiteli telesiyejler önünde uzun kuyruklar oluştu.

BİZE ULAŞIN