Mehmetçiğe destek sürüyor

TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı’ndaki Mehmetçiklere Batı Akdeniz’in desteği sürüyor. Dağcılar Mehmetçik için tırmandı, şehitler için helva dağıtıldı ve saygı duruşunda bulunuldu

Mehmetçiğe destek sürüyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de devam ettirdiği Zeytin Dalı Harekatı'ndaki Mehmetçiklere Batı Akdeniz'in desteği devam ediyor. Isparta'da dağcılar Mehmetçik için tırmandı, Antalya'da şehitler için helva yapıp dağıtıldı, ALTSO meclisinde ise saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

DEDEGÖL'E TIRMANIŞ
Isparta'nın Yenişarbademli ilçesindeki 2 bin 998 rakımlı Dedegöl Dağı'na İzmirli 13 dağcı Mehmetçik için tırmandı. Dağcılar, tırmanışlarını TSK'nın Afrin'de devam ettirdiği Zeytin Dalı Harekatı'ndaki Mehmetçiklere ithaf etti. Verçenik Kulübü Başkanı Şakir Tıkıroğlu, "Dağcı, dağlarda yalnız değil, TSK'nın göz bebekleri olan jandarmamız bizimle beraberdi. Ayrıca tırmanışta 2 tane greyder, 1 tane kepçe çalıştı. Jandarmamız Dedegöl'e kadar bizimle geldi ve bizlere hizmet sundu, güvenliğimizi sağladı. Yalnız değildik" dedi.

ŞEHİTLER İÇİN HELVA
Antalya'da bir grup esnaf da kendi aralarında topladığı parayla, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olanlar için helva dağıttı. Meydan esnafının iki kazandan oluşan 30 kilogramlık irmik helvası, kısa sürede tükendi. Helvayı yapan Hacı İbrahim Orçan, daha önce de şehitler için helva yaptıklarını söyledi. Orçan, "Biz bu işe gönül verdik. Devletimiz bizi çağırırsa biz de hazır askeriz. Yeter ki evlatlarımız ölmesin" dedi.

MEHMETÇİĞE SAYGI
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) Ocak ayı olağan meclis toplantısında ise Afrin'deki Mehmetçikler için saygı duruşunda bulunuldu, istiklal marşı okundu. Vatanı uğruna şehit düşen kahramanlara minnet borçlu olunduğunu söyleyen ALTSO başkanı Mehmet Şahin, "Rabbim tüm kahraman askerlerimizi görevlerinde muzaffer kılsın, ülkemizi ve tüm insanlığı terör belasından korusun, askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Vatanımız size minnettar" dedi.

BİZE ULAŞIN