Rüzgar gibi geçti

Antalyaspor’da Samuel Eto’o devri kapandı. 2.5 sezon kırmızı beyazlı formayı terleten dünya yıldızı kırdığı rekorlarla kulüp tarihinde yerini aldı

Rüzgar gibi geçti

'TATİLE GELDİ' DEMİŞLERDİ
Antalyaspor'a transfer olacağı söylendiğinde kimsenin inanmadığı, ancak 7 Temmuz 2015 tarihinde resmen Antalyasporlu olan Samuel Eto'o 2.5 yıl formasını giydiği Antalyaspor'dan ayrıldı. Onun için 'Antalya'ya tatile geldi' diyenleri yanıltan performansıyla yeşil zeminde Antalyaspor'u adeta uçuran Kamerunlu yıldız ilk yılında gol krallığını da zorladı. Samuel Eto'o ilk sezonunda 20 gol attı ve 6 asistle de takımın en büyük hücum silahı oldu.

ANTALYASPOR'UN TARİHİNDE
Antalyaspor'da ikinci yılında da gollerini sıralayan Eto'o, sezonu 18 gol 5 asistle tamamladı. Aynı sezonun sonunda kulüp tarihinin en çok gol atan oyuncusu unvanını alarak tarihe geçen yıldız futbolcu, bu sezonun ilk yarısında da 6 gol 3 asist yaptı. Toplamda Antalyaspor formasıyla 45 gol 14 asist yaparak takımdan ayrılan Eto'o, her transfer döneminde adı farklı takımlarda anılmasıyla dikkat çekmişti. Eto'o'nun sözleşmesi Mayıs ayında bitiyordu.

CUMHURBAŞKANI İLE TANIŞMIŞTI
Samuel Eto'o, Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de tanışma fırsatı bularak sohbet etmişti.

TARAFTARLA BÜTÜNLEŞTİ
Antalyaspor'a transfer olduğu günden bu yana taraftarın sevgilisi olan Kamerunlu futbolcu en zor dönemlerinde bile tribünlerin desteğini arkasında hissetmişti. Yönetim tarafından kadro dışı bırakıldığı zamanda bile hazırlanan pankartlarla Eto'o'ye destek veren Antalyasporlular, yıldız oyuncuyu hep bağrına bastı.

HEMŞEHRİ OLMUŞTU
ANTALYA'DA Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla fahri hemşeri unvanı alan ilk yabancı olarak tarihe geçen Eto'o'ya bu belge Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından verilmişti.

BİZE ULAŞIN