Fenomen okul

Antalya’nın İrenoğulları Şehit Atilla Nizam İlkokulu, öğretmenlerinin muhabir gibi çalıştığı web sitesi, projeleri ve etkinlikleri ile örnek gösterilen okullarından biri oldu

Fenomen okul
Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan İrenoğulları Şehit Atilla Nizam İlkokulu farklı eğitim anlayışı ve trend uygulamalarıyla Antalya'nın fenomen okulu olurken, ülke genelinde ise sayılı okullar arasındaki yerini aldı. Web sitesi tıklanma açısından Antalya'da 1'inci sırada yer alan okul, Türkiye genelinde ise 25'inci sırada yer alarak fark yarattı.

ÖĞRETMENLER MUHABİR
Okul Müdürü Süleyman Emin Özdemir, güçlü bir okul-veli işbirliği adına, okuldaki gelişmelerden velileri haberdar etmek ve onları da eğitim ortamına katmak için web yayın ekibi oluşturduklarını belirtti. Adeta bir haber ajansı mantığıyla çalıştıklarını belirten Özdemir, öğretmenlerin aynı zamanda gönüllü muhabirlik yaptıklarını, web sitesini sürekli olarak güncellediklerini ifade etti. Sadece Türkiye'den değil, birçok ülkeden ziyaretçileri olduğunu anlatan Özdemir, projelerini internette sergilediklerini söyledi.

PROJELER ÜSSÜ
Okul Müdürü Özdemir, Eko Okul, Beslenme Dostu Okul ve okul düzeni ve hijyeni bakımından 'Beyaz Bayrak' unvanlarını aldıklarını da belirtti. Öğrencilere ufuk açıcı ve farkındalık bilinci çerçevesinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Özdemir, mehter takımı, bağlama korosu ve flüt korosu oluşturduklarını, öğrencilere doğa sevgisini aşılamak için doğa sınıfı oluşturduklarını, 'Bana Dokunma' projesiyle de öğrencilere yönelik istismar ve kötü niyetli insanlara karşı kendilerini korumanın yollarını anlattıklarını kaydetti.

ŞEHİT NİZAM'I UNUTMUYORLAR
1996 yılında Tabip Asteğmen olarak vatani hizmetini yaptığı Bingöl'ün Adaklı ilçesinde şehit düşen ve Antalya'nın ilk doktor şehidi olan Atilla Nizam'ın adını taşıyan okulda, özel bir köşe de oluşturuldu. Afrin Harekatı'ndaki Mehmetçik için öğretmen ve velilerle birlikte 1071 Fetih duası ve Yasin okuduklarını da söyleyen okul müdürü Özdemir, öğrencilere vatan sevgisini aşıladıklarını belirtti.

OYUN OYNAR GİBİ
Kurdukları karate takımı ile birçok kupa ve madalya kazandıklarını da anlatan okul müdürü Süleyman Emin Özdemir, 'PDR Atölyesi' ile öğrencilerin duygularını, sorunlarını oyun oynatır gibi renkli yöntemlerle çözdüklerini de ifade etti.
BİZE ULAŞIN