Ameliyat sakat bıraktı

Özel bir hastanede fıtık ameliyatı olan 3 çocuk annesi Hafize Kaya koltuk değneğine mahkum kaldı. Kaya, kendisini ameliyat eden doktora 200 bin liralık dava açtı

Ameliyat sakat bıraktı

Antalya'da 56 yaşındaki Hafize Kaya, 2012'de Belek'te özel bir hastanede geçirdiği bel fıtığı ameliyatının ardından sakat kaldı. Korkuteli'nin Dereköy Mahallesi'nde oturan 3 çocuk annesi Kaya, bel fıtığı nedeniyle Belek'te bulunan özel bir hastaneye gitti. Burada beyin cerrahisi doktoruna muayene olan Hafize Kaya, "Muayenenin ardından doktor bana 'Ameliyat olman gerekli. 3 günde ayağa kaldırırım' dedi. Ben de kabul ettim" diye konuştu. Hafize Kaya ameliyatın ardından sol bacak düşmesi yaşadığını söyledi. Aynı doktor tarafından aynı hastanede ikinci kez ameliyat olduğunu ve 15 gün yattığını da belirten Kaya, "Burada iyice kötüye gidince hastaneden çıktım. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'ne yattım. Doktor acılarımı kesmek için belime akülü aparat bağladı. Ancak sol bacağım çalışmıyor. Koltuk değneğine mahkum oldum" dedi.

200 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI
Hafize Kaya, Serik 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde kendisini ameliyat eden doktor hakkında 200 bin liralık tazminat davası açtı. Mahkeme kesin sakatlık nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek rapora göre karar verecek. Hayatı kabusa dönen Kaya, "Ben yandım başkası yanmasın. Doktorun cezalandırılması için mücadelemi sürdüreceğim" dedi.

BİZE ULAŞIN