Mehmetçik için feda olsun

Isparta’da bir organizasyon şirketi, şehit ailelerinin düğünlerini ve sünnetini ücretsiz yapacak. Esnaf ise 1 günlük kazancını bağışlayacak

Mehmetçik için feda olsun
TSK'NIN Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı sürerken Batı Akdeniz'in manevi desteği çığ gibi büyüyor. Isparta'da bir organizasyon firması şehit ailelerinin sünnet, nişan, düğün gibi törenlerini ücretsiz yapma kararı alırken esnaf da 1 günlük kazancını Mehmetçiğe bağışlayacak.

KAZANCINI VERECEK
Isparta Esnaf Odaları Birliği Başkan vekili Ahmet Tural ise, esnafı, 1 günlük kazancını Mehmetçik için bağışlamaya çağırdı. Tural, oda başkanlarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında "Esnaf arkadaşlara diyorum ki, bir günlük kazancınızı Mehmetçik için bağışlayın" dedi. Tural, 1 hafta sürecek kampanya kapsamında toplanacak bağışın miktarını daha sonra açıklayacaklarını söyledi.

MANAVLAR YÜRÜDÜ
Burdur Manavlar ve Sebzeciler Odası üyeleri de, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla konvoy yaptı, Oda Başkanı Tuncay Yiğit, "Afrin'deki askerlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek için bu etkinliği düzenledik" dedi.

ONLAR BİZE EMANET
Isparta özel bir organizasyon firması şehit çocuklarının doğum günü, sünnet, nişan ve düğün gibi etkinliklerini ücretsiz bir şekilde yapacak. Firma yetkilileri Ruzin Azerhan ve Osman Güler, "Şehitlerimizin çocukları bizim çocuğumuzdur. İstedikleri organizasyonların tüm bedeli babaları tarafından ödendi" dedi. Azerhan ve Güler, "Bu vatanın evlatları olarak 'Elimizden dua etmekten başka bir şey gelmiyor' diyenlerden olmak istemedik. Şehitlerimizin aileleri için çalışma yaptık. Şehit çocuklarımızın doğum günlerini, sünnetlerini, nişan ve düğün törenlerini hiçbir ücret talep etmeden layığı ile organize etmeye karar verdik" dedi.
BİZE ULAŞIN