2 eski komutana müebbet

Antalya’da FETÖ soruşturması kapsamında eski komutanlar Yurdagul ve Karagöz’e ağırlaştırılmış müebbet, Kaya’ya ise 10 yıla kadar hapis istendi

2 eski komutana müebbet
ANTALYA'DA FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan eski Antalya Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül ile tutuksuz sanık eski Burdur Garnizon Komutanı ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istendi. Eski Antalya 3. Piyade Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya'nın ise 10 yıla kadar hapsi istendi.

TAKVİMİ İŞARETLEMİŞ
Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ahmet Yurdagül, tutuksuz sanıklar Metin Karagöz, Mustafa Kaya, avukatları ile yakınları katıldı. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanık Yurdagül'ün Tunceli'ye sözde sıkıyönetim komutanı olarak atandığını, masasındaki takvimde 8, 15 ve 22 Temmuz 2016 tarihlerin işaretlendiğini, girişim akşamı Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun telefonlarına cevap vermediği belirtti. Savcı, Yurdagül ile birlikte FETÖ bağlantıları tespit edilen Metin Karagöz'ün ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını istedi. Aynı davada yargılanan Mustafa Kaya'nın da 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
BİZE ULAŞIN