Mehmetçik için seferberlik

Afrin’de kahramanca çarpışan Mehmetçiğe Antalya’nın manevi desteği sürüyor. Serik’te demir ustası şehitler için çeşme yaptırırken Korkuteli’nde çocuklar da harçlıklarını kahramanlara gönderdi

Mehmetçik için seferberlik
SURİYE'DE Afrin ilerleyişini sürdüren Mehmetçiklere Antalya'dan destek çığ gibi büyüyor. Bir yandan Afrin'de destan yazan kahramanlar için çocuklar harçlıklarını biriktirip gönderirken diğer yandan şehitlerimiz de unutulmuyor.

HER ŞEHİDE BİR ÇEŞME
Antalya'nın Serik ilçesinde, demir ustası Nazmi Can (41), ailesindeki şehitler anısına çeşme yaptırarak kahramanların asla unutulmayacağını gösterdi. Can, Çanakkale Savaşları'nda, 1914'te şehit olan dedesi Piyade Onbaşı Osman Can, 1956 yılında Hatay'da vatani görevini yaparken, rahatsızlığı sonrası şehit olan ağabeyi Jandarma Er Osman Nazmi Can ile 1996'da Bitlis'in Tatvan ilçesinde, terör saldırısında şehit olan ablasının oğlu Jandarma Komando Onbaşı Mehmet Koparan anısına çeşme yaptırmak istedi. Can, ayrıca 1992 yılında Van'daki terör saldırısında şehit olan hemşehrisi Komando Er Özgür Atasever ile 2007'de Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit düşen hemşehrisi Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın adını da çeşmede yaşatmaya karar verdi.

ÇALIŞMA 3 AY SÜRDÜ
Nazmi Can, Manavgat ilçesine bağlı Karaevli Mahallesi'nde, babasından miras kalan arsaya kendi imkanlarıyla çeşme inşa etti. 600 metrekarelik alanı kaplayan 'Şehitler Çeşmesi'nin yanına Türk bayrağı diken Can, kırmızı- beyaz renklerin hakim olduğu 'Şehitler Çeşmesi'nin açılışının ilerleyen günlerde Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun da katılacağı törenle yapılacağını söyledi.

HARÇLIKLARINI VERDİLER
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde ise ilkokul 3 sınıf öğrencisi Mehmet Karateke biriktirdiği 15 Temmuz anısına çıkartılan madeni 1 TL'lerden oluşturduğu 116 TL ve bir mektubu Mehmetçiğe gönderilmek üzere okul müdürü Hasan Karatoprak'a teslim etti. Şehit Yasin Naci Ağaroğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri de harçlıklarından biriktirdikleri paraları Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. Okul Müdür Yardımcısı Bekir Koca ve öğrenciler, toplanan paraları bankaya giderek Mehmetçik Vakfı hesabına yatırdı.
BİZE ULAŞIN