Referansları Başsavcı

Antalya’da şiddet mağduru kadınlar meslek öğreniyor. İş garantili kurs bitiminde kadınların referansı ise Başsavcı Solmaz olacak

Referansları Başsavcı
ANTALYA'DA suçtan zarar görmüş şiddet mağduru kadınların sosyal ve kültürel yaşama entegre olabilmeleri, ekonomik açıdan güçlenmeleri, psikolojik olarak kendilerini rahatlatabilmeleri, çocuklara ile birlikte daha kaliteli bir yaşam sürmelerine imkan sağlayarak topluma kazandırılmaları amacıyla 'Yaşamak için Bir Nefes' projesi başlatıldı.

SOLMAZ GARANTİSİ
Yürütülen proje faaliyetleri kapsamında suçtan zarar görmüş şiddet mağduru kadınların meslek edindirilmesi amacıyla iş garantili 'Aşçı Yardımcılığı Mesleki Eğitim Kursu' açıldı. Kurs boyunca Antalya Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kadın kursiyerlere günlük 25 TL cep harçlığı ve kurs malzeme desteği verildi. Şiddet mağduru kadınlar için imzalanan 'Yaşamak İçin Bir Nefes' projesi kapsamında açılan kursu Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve proje ortakları ziyaret etti. Solmaz, "Sizleri işe yerleştirene kadar takipçisi olacağız. Ben şahsım olarak sizlerin referansı olacağım. Girmek istediğiniz iş yerlerinin sahiplerini ben arayarak sizlere yardımcı olacağım. Bizim kültürümüzü ve el becerilerinizi inşallah orada yansıtırsınız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN