Kaleiçi’ni Avrupa tanıyacak

Antalya Atatürk Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları proje ile Avrupa’ya Kaleiçi’ni tanıtacak. Öğrenciler film çekip resim yaparak tanıtıma gönüllü katkı veriyor

Kaleiçi’ni Avrupa tanıyacak
ANTALYA Atatürk Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları proje ile Avrupa'ya Kaleiçi'ni tanıtacak. Kaleiçi'nin kısa filmini çeken öğrenciler, ayrıca Kaleiçi'nin tarihi noktalarının resimlerini yaptı ve fotoğraflarını çekti. Proje koordinatörü İngilizce öğretmeni Nedim Delikara, Avrupa Birliği tarafından desteklenen "Şehrim, Memleketim, Sorumluluğum" başlıklı Erasmus Plus KA219 projesi hakkında bilgi verdi.

KISA FİLM ÇEKİLDİ
Projeye 7'nci sınıfta eğitim alan 35 öğrencinin dahil olduğunu anlatan Nedim Delikara, projede öğrencilerin de isteğiyle Kaleiçi'ni seçtiklerini anlattı. Romanya koordinatörlüğünde yürütülen projeye 6 ülkenin dahil olduğunu açıklayan Delikara, "Öğrenciler İngilizce kısa film hazırlayacak. Bu film ile İspanya'da yarışmaya katılacağız. Dereceye girmesi halinde farklı ülkelerde de izlenecek" dedi.

YABANCI ÖĞRENCİLER DE GELECEK
Proje kapsamında Kaleiçi'nin tarihi noktalarının resimlerinin yapıldığını ve fotoğraflarının çekildiğini de ifade eden Delikara, "Kaleiçi'yle ilgili resimler ve fotoğraflardan bir seçki de yurtdışında sergilenecek" dedi. 12 öğrencinin İspanya, Yunanistan ve Romanya'ya gideceği bilgisini de paylaşan Delikara, "Tüm katılımcı ülkelerden öğrenciler bu yıl Türkiye'ye de gelecek. Öğrencileri de burada Kaleiçi'nde gezdirerek tanıtacağız. Hedefimiz Kaleiçi değerinin hak ettiği tanınırlığa ulaşması" ifadelerini kullandı.

Talat ÖZTUZSUZ / ANTALYA
BİZE ULAŞIN